Блиц Новини

кадри: Фейсбук/Александър Цветанов

Физически Сашко изглежда надраснал 12-годишната си възраст.

Ако България се молеше за 12-годишния Александър докато беше в неизвестност, то сега се радва и изпада в умиление от новините за неговото оздравяване. Бащата на момчето разчувства до сълзи всички с последните снимки, които публикува на страницата си във Фейсбук.

На едната снимка Сашко е усмихнато и слънчево дете и тя е от първия учебен ден през тази година.

Снимката показва нещо много важно, което не убягна на хората.

Макар и с аутизъм Сашко е изключително физически развит за възрастта си.

Това бе споменато от близките на бащата още при търсенето.

Детето изглежда много силно за възрастта си и впечатлява хората.

Сашко по-скоро прилича на 15 – 16 годишен ученик, отколкото на 12-годишен.

Дали физическото му състояние не е изиграло главна роля в оцеляването му или истината е друга?

Ето част от коментарите:

Имате прекрасен син .
Да ви е жив и здрав .

Милото красиво момче, вие трябва да сте много горд родител. Дарете го с цялата си любов. Това момче наистина е боец. Пребори се за себе си, а и не само. Вярвам, че извоюва победа за всички деца аутисти и за напред цялото ни общество ще бъдете много по-толерантно към всички с някакви различия.

Прекрасно детенце имате , изобщо няма да коментирам колко е издръжлив и силен ❤️ желя му всичко най- хубаво ❤️❤️❤️

Красота и доброта неземна се излъчват от това детенце! Целунато е от Бог!
Можете да се гордеете с това страхотно детенце!
Респект и към вас, като родител!
Сашко има Божествено излъчване. От погледа му се излъчва доброта и светлина. Не случайно той беше призван да обедини нас българите и да покаже, че човещината и доброто все още са живи! ❤
Мъж и половина!
Красиво момче! Бъди здрав,благословен и много успех с таланта,който имаш – да продължаваш за твориш толкова красиви картини !

Другата е от болничната стая, където момчето се възстановява. На нея той е в леглото, с мече до него и шарени балони. Личи си, че макар всички да се радват за оцеляването Сашко, самият той още е твърде изтощен, за да блесне пак слънчевата му невинна усмивка.

Реакцията на хората, разбира се, е много емоционална. Междувременно бабата на Сашко каза пред Нова телевизия, че състоянието му се подобрява постоянно. Тя разказа и много любопитна подробност за събота, когато беше открит внука ѝ. Два часа преди да дойде добрата новина, че Сашко е жив, жената сготвила любимата му супа. Тя направила това в състояние на почти пълно отчаяние, което било обхванало цялото семейство в последните дни. Но докато си мислила дали някога пак ще готви за Сашко, дошла и вестта, че момчето е намерено.

Блиц Новини
„Дом върху дом“ в „Темата на NOVA“ на 20 юни,

Бетон, прах, дупки по улиците, липсващи тротоари, изчезнали зелени площи. Защо за десетки хиляди българи, които живеят в зони с интензивно строителство, подобен пейзаж се оказва всекидневие? Отговорите очаквайте в „Темата на NOVA” тази събота. Журналистът Деница Суруджийска и операторът Георги Георгиев се връщат чак към годините след Освобождението, за …

Блиц Новини
Smart Face превзема София и Пловдив с добро

Smart Face превзема София и Пловдив с добро настроение и колоритни образи Не пропускайте новите два епизода на забавната игра в четвъртък и петък от 20:00 ч. по NOVA 4 юни 2026 г., гр. София. Smart Face се впуска в ново търсене на ентусиасти, готови да изпитат интуицията си в …

Блиц Новини
Новият български сериал „Дъждът оставя следи“ спечели зрителите

Новият български сериал „Дъждът оставя следи“ спечели зрителите Премиерната поредица на NOVA е гледана от над една четвърт от зрителите 28 май 2026 г., гр. София. NOVA представи най-новия български сериал „Дъждът оставя следи“, който снощи отведе зрителите в мистични кътчета на Рилския манастир. Неразгадано убийство от близкото минало пресече …