Незаконните археологически находки в дома ми са подхвърлени, твърди Пламен Бобоков
- By : Eкип на Вихрогон.бг
- Категория: Блиц Новини

кадър bTV
Подсъдимият бизнесмен Пламен Бобоков определи като фарс започналото срещу него дело за незаконно притежаване на археологически находки по време на първото заседание в Русенския Окръжен съд. Той е обвинен, че е държал в къщата си в Русе 50 железни върхове на стрели и копия на стойност 652 лева. Те представляват движими културни ценности, национално богатство, които не са идентифицирани и регистрирани по съответния ред, предаде БНТ.
Защитата обаче смята, че в обвинителния акт има неясноти в обстоятелствената част. Затова настоява да бъде върнат на Окръжната прокуратура, да бъде отменена мярката подписка на Бобоков и искането за запор на имуществото му.
Бизнесменът коментира, че вижда въпросните стрели за първи път по време на претърсването в дома му и не изключва варианта те да са подхвърлени там.
Адвокатът на Бобоков Ина Лулчева обясни, че заради обвинението са запорирани всички имоти на Бобоков – хиляди декари земя и сгради.
Лулчева коментира, че това е „злонамереност и неспазване на европейските изисквания за наличие на баланс между засягане на правото на собственост и интереса на правосъдието“.
„За подобно обвинение не ми е известно да има такъв запор. Няма случай на някой да е запорирано имуществото по този текст от закона. Това е прецедент“, каза Лулчева.
„Всичко е скалъпено с една единствена цел – да бъдем наврени в ъгъла и да мълчим. Ние не сме такива хора, ние отстояваме истината. В живота си никога не сме вършили престъпления и това е нещо, което ще го докажем в съда“, каза Бобоков.

Ники Василев: България постави световен рекорд с еврото, а никой не говори за това
Какво правим, ако получим фалшиво евро?
Георги Тошев се разграничи категорично от Венета Райкова
Калин или Ивайло ще си тръгне от “Игри на волята”
Цвети от „Хелс китчън“ обвини Патрицио в насилие
Борисов за бюджет 2026: За пенсионерите над милиард повече

Няма коментари