Нападнаха Кирил Петков заради безплатните детски градини

Блиц Новини

Снимка pixabay и кадър Нова ТВ

Премиерът Кирил Петков оповести решенията, които са взети след правителственото заседание в понеделник. Той обяви, че са приели бюджет 2022 и че това ще е бюджет на растежа.

„За първи път ще имаме безплатни детски градини и ясли от месец април. Ще отделим 70 млн. лв. и за нови градини, за тяхното изграждане. Възнагражденията на учителите ще бъдат 125% от средната работна заплата. Няма да има и пенсионери под линията на бедността”, каза Кирил Петков.

Хилядите коментиращи новината, бяха в двете крайности по отношение на това решение на правителството:

Това с безплатните градини малко соц….. идва……нищо чудно, че в Харвард така ги учат, че безплатното е по добро….

Никой не иска безплатни детски градини .Да не говорим ,че детски градини НЯМА . Не искам ток 400 лв ,не искам хляб 2 лв и олио 7 лв . Вие изобщо нормални ли сте ?

Нищо безплатно няма в „безплатните“ детски градини. Прост(о) пак едни и същи ще плащаме сметките на другите.

 

Няма угодия Що за народ сме Вечно недоволни

Чета коментарите и се убеждавам отново и отново, колко сбъркани сме. Няма угодия!

Абе, хора вие от нищо не сте доволни, може би искате управниците да седнат на центъра с чували с пари да раздават и всичко да е без пари, ама тогава пак някой ще мрънка ,че не са му занесени до вкъщи.

Не ги правете безплатни,с тези пари може да построи те още детски градини, и без това са прекалено малко и не стигат за всички деца, посъветваха някои от зрителите.

Да направят повече градини, за да има места за всички деца и да си останат платени!

Никога няма да се оправим. Винаги, каквото и да се направи има мрънкачи, хейтъри и неблагодарници! Необразовани и глупави хора, които могат само да хейтят и да дават акъл във фейсбук. Защо не забегнете всички вие някъде на много хубавото в чужбина? Там няма да има за какво да мрънкате, всичко е перфектно!

Никога не съм искала нещо да ми е безплатно! Не съм взимала и детски!!Трудът на хората трябва да се заплаща достойно, за да могат хората да си плащат и детската градина, учебниците на децата и всичко необходимо! Таксата за градината не е голяма, стига да приемат детето там. Пък и в крайна сметка никой не е длъжен да издържа децата ни, а да ни създаде спокойна атмосфера, с която ние да си ги отглеждаме. Нужда от подкрепа имат болните хора, които са в неравностойно положение и възрастните, които нямат близки. Ако разчитаме някой да ни плаща…смешни сме! А работата на правителството в момента е едно,, чегъртане „, едни приказки и да си чешаме езиците! Бъдете здрави и нека плюването започне сега!, обобщи мненията един от коментиращите решението на правителството, по отношение на безплатните детски градини.

Блиц Новини
„Дом върху дом“ в „Темата на NOVA“ на 20 юни,

Бетон, прах, дупки по улиците, липсващи тротоари, изчезнали зелени площи. Защо за десетки хиляди българи, които живеят в зони с интензивно строителство, подобен пейзаж се оказва всекидневие? Отговорите очаквайте в „Темата на NOVA” тази събота. Журналистът Деница Суруджийска и операторът Георги Георгиев се връщат чак към годините след Освобождението, за …

Блиц Новини
Smart Face превзема София и Пловдив с добро

Smart Face превзема София и Пловдив с добро настроение и колоритни образи Не пропускайте новите два епизода на забавната игра в четвъртък и петък от 20:00 ч. по NOVA 4 юни 2026 г., гр. София. Smart Face се впуска в ново търсене на ентусиасти, готови да изпитат интуицията си в …

Блиц Новини
Новият български сериал „Дъждът оставя следи“ спечели зрителите

Новият български сериал „Дъждът оставя следи“ спечели зрителите Премиерната поредица на NOVA е гледана от над една четвърт от зрителите 28 май 2026 г., гр. София. NOVA представи най-новия български сериал „Дъждът оставя следи“, който снощи отведе зрителите в мистични кътчета на Рилския манастир. Неразгадано убийство от близкото минало пресече …