Майката на загиналото дете: „Моето дете го няма. Никой не може да ми го върне“

Блиц Новини

Кадри БТВ

Много въпроси без отговори изникнаха след трагичната смърт на детето в Несебър. Тепърва ще се търсят виновните за случката, но най-неподходящо е да се обвинява майката, която качила детето си на парашута.

Заради многото обвинение към нея, тя разказа какво точно се е случило. Тя разказва, че преди фаталния полет не са получили никакъв инструктаж или указания.

„От три години само ги гледа и им се радва. И всяка година ни моли да го качим. Миналата, по-миналата година говорихме, че още е мъничък, въпреки че там пише от 3 години нагоре. И би трябвало да е безопасно“, разказва Мария Данева.

„Отидохме и нищо – инструктаж не се проведе. Качиха ни на лодката и като ни издигнаха нагоре, само се чу едно так-так и се скъсаха коланите на детето. И детето падна надолу към водата“, разказва още майката.

На родителите не е давана и декларация, която да се разпише.

„Моето дете го няма. Каква е справедливостта? Никой не може да ми го върне. Просто искам да се знае това, което се е случило“, казва майката на 8-годишното дете.

Въпреки нападките има хора, които защитиха почернената майка, и без това тя ще носи тази вина до края на живота си.

Да се обвини майката е най-лесното. Но една майка е готова на всичко, за да сбъдне мечтата на своето дете и да види щастието в очите му. Никой не би допуснал мисълта, че може да настъпи такъв трагичен край – особено след като е видяла, че други майки и деца са участвали без проблем. Тази майка ще носи тежестта на случилото се до края на живота си и ще усеща вина завинаги.

Абе хора от къде да знае че така ще се случи бе. Не съдете жената не ви пожелавам да сте на нейно място . На всеки може да се случи ще кажем Бог да пази защото не знаеш от къде и как ще те изненада съдбата … така е било писано . Съболезнования на семейството и нека Бог им даде сили за това премеждие … 😢

Нападат майката, а не осъзнават, че повечето са били в същата ситуация. Да Ви питам вас безгрешни родители, вие водили ли сте децата на лунапарк? Или на аквапарк? Със сигурност да! Ми че то там е същото! Как не разбрахте, че проблема е в скапаните въжета и в това че няма институция, която да проверява дали се спазват правилата за безопастност! Нищо в държавата НЕ РАБОТИ както трябва.

Блиц Новини
„Дом върху дом“ в „Темата на NOVA“ на 20 юни,

Бетон, прах, дупки по улиците, липсващи тротоари, изчезнали зелени площи. Защо за десетки хиляди българи, които живеят в зони с интензивно строителство, подобен пейзаж се оказва всекидневие? Отговорите очаквайте в „Темата на NOVA” тази събота. Журналистът Деница Суруджийска и операторът Георги Георгиев се връщат чак към годините след Освобождението, за …

Блиц Новини
Smart Face превзема София и Пловдив с добро

Smart Face превзема София и Пловдив с добро настроение и колоритни образи Не пропускайте новите два епизода на забавната игра в четвъртък и петък от 20:00 ч. по NOVA 4 юни 2026 г., гр. София. Smart Face се впуска в ново търсене на ентусиасти, готови да изпитат интуицията си в …

Блиц Новини
Новият български сериал „Дъждът оставя следи“ спечели зрителите

Новият български сериал „Дъждът оставя следи“ спечели зрителите Премиерната поредица на NOVA е гледана от над една четвърт от зрителите 28 май 2026 г., гр. София. NOVA представи най-новия български сериал „Дъждът оставя следи“, който снощи отведе зрителите в мистични кътчета на Рилския манастир. Неразгадано убийство от близкото минало пресече …