Лекари спасиха бебе погълнало безопасна игла
- By : Eкип на Вихрогон.бг
- Категория: Блиц Новини

Снимка pixabay
За случая съобщи проф. Виолета Йотова, ръководител на направление педиатрия в болницата. „На възглавничката на бебето била закачена безопасна игла с „очичките“ против уроки. Родителят за секунда е вършил нещо друго и когато се обръща вижда, че детето гълта безопасната игла.
Благодарение на намесата на лекарите от УМБАЛ „Света Марина“ бе спасено, съобщи „Монитор„.
Бебето беше веднага доведено при нас и лекарите извадиха иглата, като няма никакви травми за малкия пациент. Съветвам обаче родителите да бъдат много, много внимателни, когато оставят децата си, особено бебетата в близост до такива дребни предмети, защото те слагат всичко в устата си, а това може да доведе до сериозни проблеми“, коментира проф. Йотова.
Тя обясни, че подобни инциденти са изключителна рядкост, но родителите те трябва да са внимателни.

Smart Face превзема София и Пловдив с добро
Зрителите пометоха шоуто „Звездите в нас“
Златимир Йочев се разплака от щастие в ефир

Няма коментари