Коледните базари – мръсно и скъпо

Блиц Новини

Снимка ФБ

Точно в този период на годината работят множество коледни базари, които имат основна задача да създадат празничен дух с хубава храна и греяно вино. Много хора ги посещават с цел да се потопят в тази атмосфера, но какво точно получават за смелостта си да посетят такива места.

Оплакванията на гражданите говорят сами по себе си за картинката, която ги посреща на такова място. Една такава посетителка описа подробно впечатленията си от разходката си на такова място във Варна.

От коледните къщички на базара вече се носи мирисът на греяно вино с плодове, горещ шоколад с подправки, ароматни сладкиши, джинджифилови сладки, козуначени рулца и меденки. Очакват ви още куп стоплящи душата гастрономически предложения, приготвени пред очите ви от някои от най-добрите кулинари в региона.

С тези думи кметът на Варна прикани жители и гости да го посетят и те го направиха. Какво обаче ги очакваше там?

Вчера бяхме на коледния базар на пешеходната зона срещу катедралата. Иска ми се да не бях ходил там. Но на първо място. След като се разходихме два пъти нагоре-надолу, се спряхме на греяно вино. Сергията е отстрани на корта. Продавачката беше с дълга, рошава и мазна коса, която всеки момент можеше да попадне в казаните с греяно вино. Освен това ръцете му бяха напълно мръсни с много стара мръсотия под ноктите. Разбира се, той не беше с ръкавици и пипаше всичко с мръсните си ръце! Опитахме се да се насладим на греяното вино, но бяхме отрезвени от миризмата на тоалетна с всяка глътка. За да получим различен вкус, искахме да си купим домашен чипс от съседния щанд.

И тук в най-добрия случай сте носили само една ръкавица. Чипсът беше вече изпържен преди дни и претоплен на място… гледката беше плашеща, а обслужването работеше със скоростта на приспивателно. Така че посетихме щанд от другата страна, където едно прасенце се затопляше часове или дни. Останалата част от изложеното месо беше оставено цял ден навън и се затопляше. Отвратителна гледка и миризма. Така че разгледахме магазина за кебап от другата страна. Опашката от чакащи там беше около 50 метра. Може да са били на коледния базар преди това и след това да са решили да заложат на качеството. Няма ли здравен отдел? Или служителите получават заплати на място?! Казус за кмета!

С тези думи ползвател на услугите описа много точно празничната обстановка, която би трябвало да създава това място.

Блиц Новини
„Дом върху дом“ в „Темата на NOVA“ на 20 юни,

Бетон, прах, дупки по улиците, липсващи тротоари, изчезнали зелени площи. Защо за десетки хиляди българи, които живеят в зони с интензивно строителство, подобен пейзаж се оказва всекидневие? Отговорите очаквайте в „Темата на NOVA” тази събота. Журналистът Деница Суруджийска и операторът Георги Георгиев се връщат чак към годините след Освобождението, за …

Блиц Новини
Smart Face превзема София и Пловдив с добро

Smart Face превзема София и Пловдив с добро настроение и колоритни образи Не пропускайте новите два епизода на забавната игра в четвъртък и петък от 20:00 ч. по NOVA 4 юни 2026 г., гр. София. Smart Face се впуска в ново търсене на ентусиасти, готови да изпитат интуицията си в …

Блиц Новини
Новият български сериал „Дъждът оставя следи“ спечели зрителите

Новият български сериал „Дъждът оставя следи“ спечели зрителите Премиерната поредица на NOVA е гледана от над една четвърт от зрителите 28 май 2026 г., гр. София. NOVA представи най-новия български сериал „Дъждът оставя следи“, който снощи отведе зрителите в мистични кътчета на Рилския манастир. Неразгадано убийство от близкото минало пресече …