Коледни добавки само за най-бедните пенсионери

Блиц Новини

Кадри Нова ТВ

Както Бойко Борисов сподели вчера пред камерите, управляващите решиха да отпуснат 120 лв. коледни добавки на 536 хиляди пенсионери. За съжаление парите не стигат за всички пенсионери, а само за тези с доходи под линията на бедност. Тази година тя е 638 лв., което ще струва на държавата 64 млн. лв.

Ще информираме правителството, за да подготви заседанието на МС, а Националният осигурителен институт да започне необходимите действия добавките да бъдат изплатени по възможност преди Коледа, заяви Деница Сачева от ГЕРБ-СДС. В рамките на НОИ се направиха необходимите разчети и има средства, с които бихме могли да покрием добавката, тъй като има и преизпълнение в бюджета и други резерви. Знаете, че и колегите от „ДПС Ново начало” ще направят дарение към бюджета на НОИ”.

„Виждате една партия предложи 50 лв., 60 лв., друга – 110 лв. Формирах решението си на база репортаж за една баба, която разказа за своите проблеми”, обясни надцакването Борисов.

Подкрепям го напълно”, заяви Делян Пеевски, председател на „ДПС Ново начало”.

Всеки месец те трябва да получават траен доход. А не да се опитват с добавки да им замажат очите. И сега ще кажат „Вие си имате трайни добавки, внесени в закона, затова дайте да махнем швейцарското правило”, заяви Асен Василев.

Много въпроси и с право възникнаха у хората.

Как определят най-бедните? Само по пенсията ли? Ами, че той може да има малка пенсия и три апартамента , които да дава под наем.
Нарушиха основните принципи на пенсионната система. Какъв е стимула да внасяш повече като накрая става горе-долу равно.

Да му мислят тия на които пенсията е 638.01 лв, те са богати!

Защо продължават да делят пенсионерите на бедни и богати. Ако се дават добавки трябва да има за всички пенсионери. Нали затова са работили, да вземат някой лев повече. Излиза, че така ги наказват. На социално слабите дават помощи. А сега и добавки. Другите кучета ги яли.

Защо ще влизат вдовишките а на работещите пенсионери заплатите не.

Блиц Новини
„Дом върху дом“ в „Темата на NOVA“ на 20 юни,

Бетон, прах, дупки по улиците, липсващи тротоари, изчезнали зелени площи. Защо за десетки хиляди българи, които живеят в зони с интензивно строителство, подобен пейзаж се оказва всекидневие? Отговорите очаквайте в „Темата на NOVA” тази събота. Журналистът Деница Суруджийска и операторът Георги Георгиев се връщат чак към годините след Освобождението, за …

Блиц Новини
Smart Face превзема София и Пловдив с добро

Smart Face превзема София и Пловдив с добро настроение и колоритни образи Не пропускайте новите два епизода на забавната игра в четвъртък и петък от 20:00 ч. по NOVA 4 юни 2026 г., гр. София. Smart Face се впуска в ново търсене на ентусиасти, готови да изпитат интуицията си в …

Блиц Новини
Новият български сериал „Дъждът оставя следи“ спечели зрителите

Новият български сериал „Дъждът оставя следи“ спечели зрителите Премиерната поредица на NOVA е гледана от над една четвърт от зрителите 28 май 2026 г., гр. София. NOVA представи най-новия български сериал „Дъждът оставя следи“, който снощи отведе зрителите в мистични кътчета на Рилския манастир. Неразгадано убийство от близкото минало пресече …