кадри YouTube/„Неофишъл”
Има две Българии – едната е частна, а другата държавна, това заявиха в последното издание на предаването си „Неофишъл” в YouTube Иван и Андрей. Под емоциите от протестите в памет на 12-годишната Сияна и за спиране на войната на пътя, те оставиха настрана шегите и остро атакуваха държавната администрация.
Те обясниха, че хората, които се занимават с бизнес или работят в частни компании у нас, са като в останалата част на Европа. Държавната администрация обаче има съвсем друг живот, който те нарекоха „Пирамида на разпада”.
Най-нависоко в „държавната” България са няколко фигури с власт, които буквално я притежават. След това има няколко нива на техни слуги, които не обслужват не държавните интереси, а тези на господарите си, които са на върха.
„Това не е държавата, това са хора – безнравствени, овладени, обладани!”, заяви Иван Христов, който няколко пъти в предаването ги нарече „уроди“.
Андрей Арнаудов акцентира, че у нас на държавна работа са 143 000 човека, които няма как всичките да са корумпирани. „В България държавната работа е клатене на краката, защото там постъпват хора без желание и трудолюбие да работят в частния бизнес, защото там се работи здраво”, заяви той.
Двамата се обявиха за масови съкращения и назначаване на нови и компетентни хора в институциите.