Христо Иванов: Страната е пред поне три кризи, които се случват едновременно
- By : Eкип на Вихрогон.бг
- Категория: Блиц Новини

кадър: БНТ
Трудни избори предстоят, особено относно това как да преценим какво управление е нужно на страната, заяви пред „Дарик“ лидерът на „Демократична България“ Христо Иванов. Страната е пред поне три кризи, които се случват едновременно и трябва да има управление. Ние не искаме избори. Подхождаме изключително отговорно по този въпрос, но и не сме готови на всякакво управление. Искаме да генерираме реално ефективно управление на промяната, заяви Иванов. Ние успяхме да сглобим една коалиция с много ясен обществен сегмент, посочи той.
Борисов се опитва да си изгради възможността да влезе в ролята на почетен председател, ала Доган, коментира Христо Иванов и добави: Не казвам, че това е основната му цел, но няколко негови хода показват, че той се стреми към това.
Премиерът в оставка има опит в успешен подбор на хора, които нямат ясен политически характер, посочи Иванов по повод издигането на кандидатурата на Даниел Митов за министър-председател.
Христо Иванов коментира още, че Бойко Борисов трябва да бъде докаран в парламента, но без това да се превръща във фарс.
Томислав Дончев иска да се изсули като мокра връв от Плана за възстановяване, както се изсули от темата за електронното управление, каза лидерът на „Демократична България“.

„Лъвицата “ Пекин обвини Алекс за поредната загуба в “Игри на волята”
Политолог: Пеевски се държи като министър-председател и държавен глава – Кралят Слънце
Васил Велев: Секторите „Сигурност“, „Отбрана“ и „Съдебна система“ не внасят осигуровки
Климатологът Симеон Матев: Сиромашкото лято тепърва ще дойде
Обстановката над страната тепърва ще се усложнява
Двамата каръци от ДАИ, поискали подкуп от екипа на Роби Уилямс са уволнени

Няма коментари