Гърция поиска извънредна среща на ЕС за Турция
- By : Eкип на Вихрогон.бг
- Категория: Блиц Новини

Гърция иска ЕС да проведе извънредна среща на министрите на външните работи, обявиха от пресцентъра на гръцкия премиер на фона на напрежението с Турция в Източното Средиземноморие, информира АФП, цитирана от novini.bg.
„Министърът на външните работи ще поиска извънредна среща на Съвета по външни работи на ЕС“, подчертаха от пресцентъра на премиера Кириакос Мицотакис.
Напрежението ескалира в понеделник, когато Анкара изпрати изследователския кораб Oruc Reis край гръцкия остров Кастелоризо, където Турция има претенции.
Днес корабът е засечен югоизточно от остров Крит. Той е ескортиран от турски боен кораб, следен от гръцки бойни кораби.
Турция обяви, че Oruc Reis ще проучва между 10 и 23 август.
Сондирането за газ в Източното Средиземноморие често е източник на напрежение между Турция и Гърция, Кипър и Израел.
Вчера гръцкият премиер проведе разговори с военните. Той също обсъди положението с председателя на Европейския съвет Шарл Мишел и генералния секретар на НАТО Йенс Столтенберг.

„Лъвицата “ Пекин обвини Алекс за поредната загуба в “Игри на волята”
Древна болест надига глава
Епохална караница между Ваня Григорова и Ники Василев при Карбовски
30 литра ракия годишно са крайно недостатъчни според хората
Хората питат: Страх или срам бяха причините Борисов да не отиде на консултации
Ядосаха Бойко Борисов с въпроси за боклука в София

Няма коментари