Галъп: Доходите на 1/3 от българите са намалели след въвеждане на извънредното положение
- By : Eкип на Вихрогон.бг
- Категория: Блиц Новини
Повече от 1/3 от анкетираните в сондаж на „Галъп интернешънъл“ българи декларират, че след въвеждането на извънредно положение доходите им са намалели. Други близо 1/4 живеят с чувството, че съвсем скоро предстои доходите им да намалеят. Това е втора анкета по отношение на коронавируса и предприетите мерки. Тя е проведена сред 850 души на 30 и 31 март, съобщава www.economy.bg.
Новите данни сочат, че 6% от работещите (удвояване за две седмици) заявяват, че вече са загубили работа и още 10% казват, че това е непосредствената им перспектива. Мнозинство от 70% от работещите не смятат, че работното им място е застрашено.
Активните в икономически план възрасти са и тези, които в най-сериозна степен споделят тревожни оценки и перспективи за доходите си.
2/3 от българите продължават да смятат, че мерките, които властта взема, са достатъчни. Леко нараства спрямо предходната седмица делът на тези, които смятат мерките за прекалени (сега са 20%) и слабо намалява делът на считащите, че мерките са недостатъчни (12%). Самите мерки са „неприятни, но поносими“ за 82% от българските граждани. Други 15% казват, че те са „вече непоносими“. Сред активното население тези числа са съответно 80% и 17%.
По главния индикатор на проучването: дали хората пребивават в: (1) панически страх – 24%, (2) тревога – 60% или (3) реагират спокойно – 13%, а останалите се затрудняват да отговорят, няма значима промяна.

Какво правим, ако получим фалшиво евро?
АСП: Помощите за месец декември 2025 г. ще бъдат изплатени в евро след 15.01.2026 г
Мира Добрева оплю любимеца на хиляди
Георги Тошев се разграничи категорично от Венета Райкова
Йорданка Христова за пръв път разкри, че има две внучки
Калин или Ивайло ще си тръгне от “Игри на волята”

Няма коментари