Двете основни светилища на исляма Мека и Медина затвориха за първи път в историята
- By : Eкип на Вихрогон.бг
- Категория: Блиц Новини
„Мярката ще остане в сила, докато вирусът не се оттегли“, заяви официалният говорител на Главното управление на двете свещени за Исляма джамии Хани бин Хосни Хейдар.
Двете основни светилища на исляма – Голямата джамия в Мека и Джамията на Пророка в Медина в Саудитска Арабия – са затворени за неопределено време поради избухването на пандемията, причинена от коронавирус. Това съобщи телевизионният канал Al Arabiya днес, цитиран от www.flashnews.bg.
„За да се предотврати разпространението на вируса, на правоверните е забранено да влизат и да се молят в светилищата, особено в петък (мюсюлманите смятат петък за главния молитвен ден – коментар на ТАСС)“, каза Хейдар. „Мярката, както бе отбелязано, влиза в сила на 20 март и ще остане в сила, докато вирусът „не се оттегли”, добави той.
На 17 март кралство Саудитска Арабия обяви прекратяването на масовите молитви във всички джамии. Изключение беше направено само за двете основни ислямски светилища в Мека и Медина. Сега те се затварят.
В Саудитска Арабия до момента са установени 274 случая на заразени с COVID-19. Като част от мерките за борба с него, в началото на март властите отложиха за неопределено време поклонническите пътувания в кралството.

„Лъвицата “ Пекин обвини Алекс за поредната загуба в “Игри на волята”
Политолог: Пеевски се държи като министър-председател и държавен глава – Кралят Слънце
Васил Велев: Секторите „Сигурност“, „Отбрана“ и „Съдебна система“ не внасят осигуровки
Климатологът Симеон Матев: Сиромашкото лято тепърва ще дойде
Обстановката над страната тепърва ще се усложнява
Двамата каръци от ДАИ, поискали подкуп от екипа на Роби Уилямс са уволнени

Няма коментари