Доц. Андрей Чорбанов: Твърденията, че няма групов имунитет са безумни

Блиц Новини
4

„Коронавирусът не е сезонен вирус. Няма как да очакваме да изчезне с появата на топлото време. Вирусът по принцип си живее и се разпространява от много топли райони”. Това заяви доц. Андрей Чорбанов от Департамент „Имунология“ в Института по микробилогия към БАН пред NOVA.

„Ясно е, че през последните дни има увеличен брой тестове. Ако се изчисли процентът на положителните проби спрямо тестовете, ще се види, че резултатът не е шокиращ. Нарастването на броя на заразените всъщност е доста бавно и плавно”, каза още той.

По думите му в момента лабораториите работят вече много по-добре.

„Твърденията, че няма групов имунитет са безумни. Фактът, че разпространението е такова показва, че има такъв. Все пак разпространението е много малко на фона, на който може да се очаква”, коментира доц. Андрей Чорбанов.

Той смята, че съществува клетъчен имунитет, но трябва технологично време, чрез което да се докаже колко трае. И допълни, че няма нито един доказан случай в световен план за повторно заразен.

„Вирусът се разпространява най-вече сред хора, които са плътно заедно, например хората в домовете за възрастни, семейства. Огромният процент загинали хора в Швеция, Италия и Испания е в домовете за възрастни. Те не спряха свижданията“, посочи още доц. Андрей Чорбанов.

Този вирус е патентован, което ще рече, че някой изка да печели пари от него!
Целта на вируса е да удари слабия организъм ( старци,хронично болни), с други думи лошия (ненужен) материал. Кое правителство не би дали милиони за да се отърве от този “лош материал”.
Значи, че утре и ти като остарееш те чака същия този вирус, който сега живее в теб, но те оставя за сега на мира!
Така сложиха граница на възрастта.
И какво сега… няма смисъл от пенсионно осигуряване по простата причина, че няма да стигнеш до пенсия.

Съгласен съм с казаното по-горе, не вярвам в консперативни теории, но вярвам,че е човешка направа. Вярвам също и в медицината. Неможе да лекуваш болести с нанотехнология, и да се пречупиш пред един вирус ясен на земята отдавна. Някъде нещо издиша в потока на информация, няма връзка от А до В.

Господина да се информира по- добре.Първата група от 192-ма повторно заразени е установена в Ухан още в началото на епидемията,за което има официален доклад от болницата и всеки може да прочете.Тогава започват изследванията на антитела на тази група и се установява ,че нямат такива !

Права сте,господина ги плещи без да се информира много,много. Спомням си в началото говореше по телевизиите,че трайноста на вируса е няколко часа,при положение,че вече в Китай са установили трайност до десет дни при различни повърхности.

4 коментара

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

Блиц Новини
„Дом върху дом“ в „Темата на NOVA“ на 20 юни,

Бетон, прах, дупки по улиците, липсващи тротоари, изчезнали зелени площи. Защо за десетки хиляди българи, които живеят в зони с интензивно строителство, подобен пейзаж се оказва всекидневие? Отговорите очаквайте в „Темата на NOVA” тази събота. Журналистът Деница Суруджийска и операторът Георги Георгиев се връщат чак към годините след Освобождението, за …

Блиц Новини
Smart Face превзема София и Пловдив с добро

Smart Face превзема София и Пловдив с добро настроение и колоритни образи Не пропускайте новите два епизода на забавната игра в четвъртък и петък от 20:00 ч. по NOVA 4 юни 2026 г., гр. София. Smart Face се впуска в ново търсене на ентусиасти, готови да изпитат интуицията си в …

Блиц Новини
Новият български сериал „Дъждът оставя следи“ спечели зрителите

Новият български сериал „Дъждът оставя следи“ спечели зрителите Премиерната поредица на NOVA е гледана от над една четвърт от зрителите 28 май 2026 г., гр. София. NOVA представи най-новия български сериал „Дъждът оставя следи“, който снощи отведе зрителите в мистични кътчета на Рилския манастир. Неразгадано убийство от близкото минало пресече …