Дете прекарва повече от 7 часа само с трупа на баща си

Блиц Новини

Кадри RM TV

Съдбата на дете, стояло близо 10 часа до трупа на баща си и въпреки потърсената от съседите помощ, които не откликват разтърси много хора. Репортажът, излъчен от регионалната RM TV даде гласност на този случай.

Беше загубил равновесие, не можеше добре да говори, разказва детето. Получи удар на сърцето и беше посинял.

Детето нямало телефон и изтичало при съседи да потърси помощ, те обаче я отпращали, се разказва в репортажа.

Никой не искал да й помогне. Едни казали „бягай има си болница“, други „нямам минути“, разказва съседка, която е помогнала на детето да наберат 112.

Срещнах моя съученичка, която ми каза да отида при леля Марина. Тя ми даде телефон и напрахме 112. Дойде линейка и докторите казаха, че е починал и извикаха полиция, продължава разказа си детето.

Семейството на Малина живее в изключителна бедност, се разказва в репортажа. От благотворителната организация „Подай Ръка • Дари по-добро бъдеще“ вече са се задействали да помогнат на осиротялото семейство.

Много хора, гледали репортажа питат как да помогнат и едновременно са бесни от бездушието на възрастните, които можеха да направят и най-малкото, да повикат помощ.

Що за съседи са това? През трудните години на нашата „жадувана демокрация „живяхме и деляхме всичко с комшиите. Имаше поговорка че „По-голям роднина от комшията няма“. Сега явно не важи това. Приличаше на нашите западни идоли. Съседите ако си кажат здрасти е много. Честито истински българи!!! И да не забравите до година на Велик ден да идете на църква…та да палите свещи…нали сте „християни „..срам ..срам…срам!!!!

Вие ми връщате вярата в доброто и човещината! Разбирам да не са уважавали бащата, но пред теб да дойде уплашено детенце с молба за помощ и ти да му обърнеш гръб, не знам какъв трябва да си…

Алоооооо , съседите 🤬 сега спите ли спокойно ??? Немислимо е да откажеш помощ на човек в нужда ,още по малко на дете!
Сили и кураж на слънчо ! Нека предстоят само хубави изживявания и емоции , защото всяко дете заслужава!!!

Не мога да повярвам, че човек би отказал да звънне на 112 по молба на дете, при случай на починал човек…. какъвто и да е бил той приживе !!!

Блиц Новини
„Дом върху дом“ в „Темата на NOVA“ на 20 юни,

Бетон, прах, дупки по улиците, липсващи тротоари, изчезнали зелени площи. Защо за десетки хиляди българи, които живеят в зони с интензивно строителство, подобен пейзаж се оказва всекидневие? Отговорите очаквайте в „Темата на NOVA” тази събота. Журналистът Деница Суруджийска и операторът Георги Георгиев се връщат чак към годините след Освобождението, за …

Блиц Новини
Smart Face превзема София и Пловдив с добро

Smart Face превзема София и Пловдив с добро настроение и колоритни образи Не пропускайте новите два епизода на забавната игра в четвъртък и петък от 20:00 ч. по NOVA 4 юни 2026 г., гр. София. Smart Face се впуска в ново търсене на ентусиасти, готови да изпитат интуицията си в …

Блиц Новини
Новият български сериал „Дъждът оставя следи“ спечели зрителите

Новият български сериал „Дъждът оставя следи“ спечели зрителите Премиерната поредица на NOVA е гледана от над една четвърт от зрителите 28 май 2026 г., гр. София. NOVA представи най-новия български сериал „Дъждът оставя следи“, който снощи отведе зрителите в мистични кътчета на Рилския манастир. Неразгадано убийство от близкото минало пресече …