Д-р Дечо Дечев: Пандемията няма да приключи след месец – два, ще продължи години
- By : Eкип на Вихрогон.бг
- Категория: Блиц Новини

кадър: БНТ
„Декември, януари и февруари системата трябваше да се подготви, нямаше консумативи и апаратура, пътят на пациента не беше ясен. Нямаше как тогава да бъдат избегнати по-строги ограничителни мерки. Насаждаше се дори панически страх, политиците са прави в действията си, но медиците не биваше да участват в насаждането на този страх“.
“ В света всички са единодушни, че най-важното е да се направят ваксини“, каза докторът.
Той поясни, че България е сключила договор само с 2 фирми „Астра Зенека“ и „Санофи“.
Пандемията няма да приключи след месец – два, ще продължи години, системата ни трябва да бъде подготвена за този натиск. Това заяви в „Денят започва“ с Георги Любенов д-р Дечо Дечев.
Той бе категоричен, че психическото състояние е проблем за цялата на нация в момента. Д-р Дечо Дечев коментира, че според него коронавирусната инфекция има изкуствен произход.
„Природата не може да го създаде. 3 ноември се постигна целта в една държава. България има един от най-добрите шансове да се справи с пандемията – има достатъчен брой легла за активно лечение, имаме базата, на 100 хиляди души имаме 400-420 лекаря, единствено Гърция има повече, това че медиците са разпределени неравномерно е друг проблем“, каза д-р Дечо Дечев.
Той припомни, че голяма част от държавите няма къде да си лекуват болните.
„Трябва да се обсъди дали да не се отделят няколко болници само за COVID пациенти. В света всички са единодушни, че най-важното е да се направят ваксини. България е сключила договор само с 2 фирми „Астра Зенека“ и „Санофи“, но втората не произведе ваксина. Хората не ходят в болница, наплашени са“, каза още д-р Дечо Дечев.
Той коментира и случая със загиналото момче заради оголения кабел пред болница „Свети Иван Рилски“ в столицата.
„Още през 2018 година информирахме, че павилионите са незаконни“, категоричен бе д-р Дечо Дечев.

Ники Василев: България постави световен рекорд с еврото, а никой не говори за това
Какво правим, ако получим фалшиво евро?
Георги Тошев се разграничи категорично от Венета Райкова
Калин или Ивайло ще си тръгне от “Игри на волята”
Цвети от „Хелс китчън“ обвини Патрицио в насилие
Борисов за бюджет 2026: За пенсионерите над милиард повече

Няма коментари