Четвъртък и петък ще са най-горещите дни за юни
- By : Eкип на Вихрогон.бг
- Категория: Блиц Новини

Снимка pixabay
След продължителният период на бури, дъждове и ниски температури, настъпва пълен обрат. Четвъртък и петък ще са най-горещите дни у нас през юни. В София температурите тогава ще бъдат 33-34 градуса.
Живакът ще продължи да скача до неделя и ще достигне стойности от 38-39 градуса на отделни места.
Валежи ще има на все по-малко места в страната, каза за БТА главен асистент д-р Анастасия Стойчева, ръководител на Отдел „Метеорологични прогнози“ в Националния институт по метеорология и хидрология (НИМХ). В сряда, главно в Източна България и в планините, ще има краткотрайни превалявания с гръмотевици. По-съществени количества валежи се очакват отново в Североизточна България.
След сряда и по Черноморието ще стане много топло, с температури над 30 градуса.
В цялата страна ще е сухо. В самия край на седмицата температурите ще се нормализират. В повечето райони ще са между 30 и 35 градуса. Ще има и краткотрайни следобедни валежи, придружени с гръмотевици. Много голяма е вероятността за градушки.
По морето това лято няма да има продължителни периоди с валежи и температурите няма да са ниски.
Според сезонната прогноза на НИМХ лятото у нас ще е с температури, близки до нормалните, или по-високи. Повече валежи ще паднат в районите на Западна и Централна България, главно в планините.
Най-високата температура през лятото у нас е измерена в Садово през 1916 г. – 45,2 градуса.

Ники Василев: България постави световен рекорд с еврото, а никой не говори за това
Какво правим, ако получим фалшиво евро?
Георги Тошев се разграничи категорично от Венета Райкова
Калин или Ивайло ще си тръгне от “Игри на волята”
Цвети от „Хелс китчън“ обвини Патрицио в насилие
Борисов за бюджет 2026: За пенсионерите над милиард повече

Няма коментари