Бойко Борисов отново се зае да „оправи“ държавата

Блиц Новини

Кадър ФБ/Бойко Борисов

Бойко Борисов отново направи обширен обзор на актуалните събития като първо се похвали, че е разрешил проблема с „Лукойл“, после с работодателите и накрая са синдикатите и столичния кмет. Уж Росен Желязков трябваше да се справя с проблеми от такова естество, но днес името му не бе споменато.

Видяхте реакцията за компанията “Гънвор” в САЩ и те днес се оттеглиха, след като САЩ категорично казаха, че няма да позволят “Гънвор” да купува “Лукойл”. Ние това отдавна сме го предвидили. Както съм казвал неведнъж – имам доста повече информация, отколкото останалите. Със закона, който се разглежда днес в НС, прилагаме и надграждаме немския модел. Когато ОФАК, американското правителство и Европейската комисия пряко участват в процесите, не би трябвало да има притеснения за държавата ни.

Всяко нещо се съгласува, така че към 21 ноември да имаме категоричната възможност да уведомим нашите партньори, че няма да отиде и 1 стотинка в посока на руски компании, които финансират войната в Украйна.
Имахме много хубав разговор вчера с работодателите и възстановихме диалога. Съжалявам, че месеци наред тях ги е нямало, а сега правителството търпи критики. Но тази тема е затворена вчера. ГЕРБ е партия, която защитава малкия и средния бизнес, затова диалогът с работодателските организации е задължителен и се разбрахме да участват и на ССУ с другите партии, така че догодина всички тези изкривявания в бюджета да бъдат преодолени.

Със синдикатите разговорите също са важни, но вече имаме толкова много леви партии в България като започнем от Радев, минем през Възраждане, Величие, Меч, и стигнем до ДПС-НН. Радев вкара “Величие” в НС, в БСП има двама депутати, които винаги гласуват срещу управляващото мнозинство.

Защо отново Борисов еднолично „оправя“ кашите в държавата и къде е правителството се питат хората.

В качество на какъв, диктува дневният ред на държавата?! Ние имаме ли министър председател? Или щото неговият началник се поправил и ще му дадем Лукойл?

Обещахте лично, че няма да вдигате данъците…, или излъгахте тогава от TV..!?
Обещахте че горивата няма да поскъпват а за 10 дена скочиха с 0.15ст. и продължават да се увеличават а петролът намалява цената си ежедневно

Блиц Новини
„Дом върху дом“ в „Темата на NOVA“ на 20 юни,

Бетон, прах, дупки по улиците, липсващи тротоари, изчезнали зелени площи. Защо за десетки хиляди българи, които живеят в зони с интензивно строителство, подобен пейзаж се оказва всекидневие? Отговорите очаквайте в „Темата на NOVA” тази събота. Журналистът Деница Суруджийска и операторът Георги Георгиев се връщат чак към годините след Освобождението, за …

Блиц Новини
Smart Face превзема София и Пловдив с добро

Smart Face превзема София и Пловдив с добро настроение и колоритни образи Не пропускайте новите два епизода на забавната игра в четвъртък и петък от 20:00 ч. по NOVA 4 юни 2026 г., гр. София. Smart Face се впуска в ново търсене на ентусиасти, готови да изпитат интуицията си в …

Блиц Новини
Новият български сериал „Дъждът оставя следи“ спечели зрителите

Новият български сериал „Дъждът оставя следи“ спечели зрителите Премиерната поредица на NOVA е гледана от над една четвърт от зрителите 28 май 2026 г., гр. София. NOVA представи най-новия български сериал „Дъждът оставя следи“, който снощи отведе зрителите в мистични кътчета на Рилския манастир. Неразгадано убийство от близкото минало пресече …