Бойко Борисов: Доволни ли са всички?!

Блиц Новини

Кадър видео ФБ/Борисов

Бойко Борисов сподели с простосмъртните до какви решения са стигнали след най-новото форматиране на властта. Засета нито дума няма от страна на ИТН и БСП, единствено Бойко се явява гласът на коалицията си.

Ето какво написа в профила си в социалната мрежа:

До тази сутрин нямахме мнозинство и се наложи отново да лидирам процеса.

Трябваше аз отново да застана с Делян Пеевски и да се разберем за мнозинство. Доволни ли са всички?! Лидирах процеса, поех цялата отговорност. Гарантирах ли отново стабилност на тази държава?

Дадох дума за цял мандат – и на ИТН, и на БСП, и на Новото начало. Аз не съм кандидат за премиер, защото и такива глупости слушах. 3 пъти ми стига.
От днес нататък след като съм осигурил мнозинство на правителството, без да има никаква щета, да седнат и да се разберат за бюджета четирите партии, за да имаме 121 гласа.
Отговорността за правителството е на ГЕРБ и на другите две партии. Не е редно за едно ведомство да отговаря само една партия. Предстои темата да бъде обсъдена в коалиционния съвет. Трябва да имаме поглед във всички министерства. Те – в министерствата, които се ръководят от хора на ГЕРБ, а ние съответно в техните, защото по места структурите много се вълнуват от това какви промени се правят в социалното министерство, в образованието.

За нас ротацията на председателя на Народното събрание е задължителна и се надявам колегите да се съобразят с това – на 1 година трите партии да се ротират. Ние ще посочим човека, който събираше най-много гласове на първите гласувания – Рая Назарян.

Радев за мен не е президент, а партиен лидер. Казал ли е откъде да вземем 1 млн. и 50 хил. за “Боташ”? Или, че ме имитира с “Шкода”-та? Минах го отдавна това. Още първия ден, след гласуваните промени, казах да се осигурят пари на президентството и така, както всяка една институция, прозрачно да си проведат конкурси и да си купят коли.
Българите не се интересуват от “Боташ” и че вече стотици милиони са инвестирани там – парите за младите лекари, учители… Никой не го интересува, защото го е подписал Радев.

 

Според редица коментиращи из социалните мрежи това е началото на края на Борисов, пък защо не и на партията, която води.

Блиц Новини
„Дом върху дом“ в „Темата на NOVA“ на 20 юни,

Бетон, прах, дупки по улиците, липсващи тротоари, изчезнали зелени площи. Защо за десетки хиляди българи, които живеят в зони с интензивно строителство, подобен пейзаж се оказва всекидневие? Отговорите очаквайте в „Темата на NOVA” тази събота. Журналистът Деница Суруджийска и операторът Георги Георгиев се връщат чак към годините след Освобождението, за …

Блиц Новини
Smart Face превзема София и Пловдив с добро

Smart Face превзема София и Пловдив с добро настроение и колоритни образи Не пропускайте новите два епизода на забавната игра в четвъртък и петък от 20:00 ч. по NOVA 4 юни 2026 г., гр. София. Smart Face се впуска в ново търсене на ентусиасти, готови да изпитат интуицията си в …

Блиц Новини
Новият български сериал „Дъждът оставя следи“ спечели зрителите

Новият български сериал „Дъждът оставя следи“ спечели зрителите Премиерната поредица на NOVA е гледана от над една четвърт от зрителите 28 май 2026 г., гр. София. NOVA представи най-новия български сериал „Дъждът оставя следи“, който снощи отведе зрителите в мистични кътчета на Рилския манастир. Неразгадано убийство от близкото минало пресече …