Бебе на 55 дни с коронавирус чака помощ 10 часа
- By : Eкип на Вихрогон.бг
- Категория: Блиц Новини

Снимка pixabay
Бебе на 55 дни с коронавирус, докарано в спешно състояние в Университетската болница в Пловдив, е оставено цял ден без лекар и лечение. Детето е държано над 10 часа в болницата, с температура, а чак вечерта е включено на системи. Това разкри пред БНТ Пенка Георгиева от Пациентски организации „Заедно с теб“.
„Обществото има „късмета“ да види какво се случва, само защото близките са направили клипче. Факт е, че много хора изнемогват и умират заради липса на грижа. Системата не се справя – лекарите и сестрите правя чудеса“, коментира още тя ситуацията с починалите мъже в Пловдив, чакали пред болница в тежко състояние.
„Нещата не са от вчера. Хората умират в домовете си, не стигат изобщо до болниците. Това, че някой заснел е малък процент от случаите. Моята майка почина по същия начин – нямаше кой да я приеме в болница“, каза още по темата Иван Димитров, Федерация “Български пациентски форум“.
„Държавността се опитва да ни убеди, че системата е подготвена, но тя не е. Опитват се да ни вменят вина за ситуацията“, съобщи Димитров.
„Не може спешни медици да се обаждат на пациентските организации и да плачат от безсилие“, коментира Пенка Георгиева.

Какво правим, ако получим фалшиво евро?
АСП: Помощите за месец декември 2025 г. ще бъдат изплатени в евро след 15.01.2026 г
Мира Добрева оплю любимеца на хиляди
Калин или Ивайло ще си тръгне от “Игри на волята”
Борисов за бюджет 2026: За пенсионерите над милиард повече
Радев: Управляващите са в парализа и чакат санкционираният за корупция по Магнитски да ги уведоми дали ще ги бъде

Няма коментари