Банките облекчават условия за погасяване на кредити заради COVID-19
- By : Eкип на Вихрогон.бг
- Категория: Блиц Новини
Появява възможност за временно намаляване на вноски по ипотечни кредити, разсрочат се плащанията по кредитните карти София
Банки предлагат по-облекчени условия за погасяването на кредитите заради трудностите, които клиентите им могат да изпитат заради кризата около COVID-19.
Най-често въвежданото улеснение за клиентите е възможност да се разсрочат плащанията по кредитните карти. Една от тях даде подобна възможност за плащания над 100 лева, като до 31 май това ще става без такса или лихва, друга – за три, шест или 12 месеца.
Също така се появява възможност за временно намаляване на вноски по ипотечни кредити за срока, в който се предполага, че ще трае кризата около COVID-19.
Целта на банките е да облекчат финансово клиентите си, като всички услуги могат да се заявят дистанционно, информира БНР.
Повечето банки направиха и обновления на мобилните си приложения. Някои от тях – въведоха промени в работата на офисите си, за да могат да осигурят допълнително време за по-често извършване на хигиенно – санитарни дейности.

Тя беше гаджето на Камен Воденичаров, после животът й се обърна
БТВ на живо
Битка на поколенията в „Черешката на тортата“
Преслава: Подозират ме, че съм ромка или цоцоманка
Сашо Кадиев с шокиращи разкрития за ниските заплати на колегите си
Wizz Air стартира директни полети от София до Палермо и Тирана

Няма коментари