Български хотели искат да настаняват за Нова година само срещу отрицателeн тест за коронавирус
- By : Eкип на Вихрогон.бг
- Категория: Блиц Новини

илюстрация Pixabay
Хотели във Велинград обмислят въвеждането на отрицателни тестове за COVID-19 като условие за настаняване на празнуващите в тях. Това заяви зам.- председателят на Българската хотелиерска и ресторантьорска асоциация (БХРА) Златко Златанов, цитиран от bTV.
По думите му така ще гарантират спокойствието на своите гости и безопасно празнуване. Според заповедта на здравния министър Костадин Ангелов до 31 януари могат да работят само ресторантите към хотели, но при 50% заетост и до 22 ч. По-рано този месец хотелиерите обявиха, че имат готовност да организират празненства за Нова година, спрямо всички противоепидемични изисквания.
Ако идеята бъде реализирана клиентите, които предоставят отрицателен антигенен или PCR тест при пристигане от последните дни ще бъдат настанявани директно. За да не се оскъпява нощувката обаче безплатни тестовете ще се правят на всички пристигащи на място в медицински пунктове в хотелите. „Гостите ще могат да изпият едно кафе в специална зала за изчакване, докато изминат 15-те минути до излизане на резултата им. Служителите, участниците в
празничните програми и въобще на целият екип на хотелите също ще бъде направен
подобен тест“, обясни Златанов.
До момента в инициативата в българската спа столица са изявили желание да се включат и други хотели, като се очаква идеята да бъде приета и реализирана и в други български градове.

Какво правим, ако получим фалшиво евро?
АСП: Помощите за месец декември 2025 г. ще бъдат изплатени в евро след 15.01.2026 г
Мира Добрева оплю любимеца на хиляди
Калин или Ивайло ще си тръгне от “Игри на волята”
Борисов за бюджет 2026: За пенсионерите над милиард повече
Радев: Управляващите са в парализа и чакат санкционираният за корупция по Магнитски да ги уведоми дали ще ги бъде

Няма коментари