НОРМАлно
Българка жрица изкарва по 10 000 евро на месец в Испания
- By : Eкип на Вихрогон.бг
- Категория: Блиц Новини

Снимка pixabay
Заради грабеж и изнудване на 60-годишен милионер, съдът в Палма де Майорка осъди българска проститутка и двама британци на девет години затвор, предава bg-voice.
Милионерът имал вила в Пуерто де Андракс. Обвинението гласи, че между 2002-ра и 2019-та година той е плащал по 10 000 евро на месец на българката, след период от време заплащането е намаляло на 6000 евро. Той плащал и пътните й разходи за пътуванията й до Майорка, които били около 9 пъти годишно.
През септември 2019-та българката го помолила да усили музиката докато се къпе. Именно това заглушило влизането на двамата британци, които били със ски маски и оръжие. Те принудили мъжа да излезе от банята, заплашвайки го, че ще убият дъщерите му и бившата му съпруга, която живеела в Белгия, ако не даде всичките си пари.
Тогава той е имал само 700 евро и 300 паунда. Обирджиите са поискали да извърши банков превод от 150 000 евро плюс 6000 евро на месец на жената за период от една година. Заплашили го, че ако не извърши плащанията той и семейството му ще бъдат убити. В крайна сметка жертвата е направила няколко превода по сметката на българката, които възлизали на 134 000 евро.
Първоначално съдът е решил обвиняемите да получат 14 години и половина зад решетките, но след споразумение присъдата е била намалена на 9 години и обезщетение от 176 000 евро заради нанесените щети и изнудвания.

Ники Василев: България постави световен рекорд с еврото, а никой не говори за това
Какво правим, ако получим фалшиво евро?
Георги Тошев се разграничи категорично от Венета Райкова
Калин или Ивайло ще си тръгне от “Игри на волята”
Цвети от „Хелс китчън“ обвини Патрицио в насилие
Борисов за бюджет 2026: За пенсионерите над милиард повече
