Българите са богати царе в Турция, където средната заплата е 550 лева
- By : Eкип на Вихрогон.бг
- Категория: Блиц Новини, Незабавни статии

Кадър Вихрогон.бг
Българите са заможни на фона на недоимъка, който усещат хората в Турция, заради инфлацията.
Очаква се спад в цените на основни хранителни продукти в Турция, след като турският президент Реджеп Тайип Ердоган обяви през уикенда, че ще има намаляване на ДДС за основните хранителни продукти от 8 процента на 1 процент.
Галопиращата инфлация в страната и обезценяването на турската лира направиха оцеляването на населението в страната много трудно. Много хора не могат да покрият неотложни нужди с ниските доходи в момента. Средно в Турция получават около 4000 турски лири /550 лв/, крайно недостатъчно за издръжка на домакинството. Както в Европа, така и там цените на тока и горивата се покачват, което допринесе допълнително към скока на цените. В градовете, близо до границата с България основни потребители са българите, които примамени от ниските за нас цени в Турция пазаруват големи количества най-разнообразни стоки, но за местното население много от тях не са по джоба.
С намаляването на ДДС за основните хранителни продукти се очаква единичната продажна цена да поевтинее средно с 5-8 турски лири в зависимост от вида и разфасовката. Списъкът на основните хранителни стоки, чиито цени ще бъдат намалени, включва около 25 вида артикули, между които са месо, риба, яйца, мед, захар, сирена, брашна, олио, масло, маслини, бобови храни, чай и др. Вече са тръгнали проверки дали това се случва по магазини и пазари.

Ники Василев: България постави световен рекорд с еврото, а никой не говори за това
Какво правим, ако получим фалшиво евро?
Лични асистенти и хора с увреждания с повече пари от следващия месец
Георги Тошев се разграничи категорично от Венета Райкова
Калин или Ивайло ще си тръгне от “Игри на волята”
Цвети от „Хелс китчън“ обвини Патрицио в насилие
