Българи смляха Зуека за думите му

БГ звезди

Кадър Нова

Изключително странна агресивна реакция в мрежата предизвикаха думите на Зуека, че в Испания е намерил спокойствие.

Той коментира, че страната на Дон Кихот и Санчо Панса е прекрасно място за живот и каза нещо, което силно я различава от България – „хората са много усмихнати“.

Коментарите след думите му са брутални и бликат от трудно обяснима омраза към един от най-симпатичните артисти в България.

„България ми липсва, липсват ми най-близките хора, липсват ми приятелите. Но в Испания се чувствам прекрасно. Много ми е спокойно. Когато навсякъде виждаш, че 90% от хората са усмихнати, и ти се чувстваш заразен“, каза Зуека, като посочи, че и там хората имат същите проблеми като в България.

Явно обаче това не ги прави начумерени и зли един към друг.

Зуека добави, че идва в България, за да направи първата си изложба, след което ще лети за САЩ в Чикаго, където ще направи също експозиция.

Оптимистичните му думи и отвореност към глобалния свят отключиха вълна от възмущение и трудно разбираема ненавист.

Публикуваме само по-умерените коментари:

„Стой си там“

„Ами и аз съм спокойна като не те гледам да се жлямбиш по телевизията, стой си там“

„Какво ти даде бе Зуек ако не беше Славчо немаше никой да те знае“

„Не сме и усетили , че те няма“
„Стой си спокойно там,не сме заревали за теб!“

<"Стой си там! Като сгафите нещо бягате отново в България!""Зуяк оправдание на страхливец родоостъпник ! Жалко !""Предполагам, че Зуек произлиза от Суек, т. е. къртица. А къртиците, както е известно, живеят в тунелчета под земята прокопани от тях. Та и Зуека, верен на прозвището си, отиде и се скри в Испания. Да видим обаче как ще продължи там и няма ли да му домилее за България. Защото и спокойствието омръзва." "Всички които напускат България са като кукувица която снася яйцата в чуждо гнездо! Ако сте истински Българи борете се за страната си!"Едно от обясненията за изненадващо злобните коментари е насаждането на омраза от страна на псевдопатриотичните политици, които градят имидж на база на разделение на България от Европа и Глобалния свят, абсурдно сочейки по-успешните страни като причина за изостаналостта на България.Това, разбира се, е налудно и не е вярно, защото причините България да е по-изостанала са вътрешни - тежката корупция във всички сфери на обществото ни отгоре до долу, липсата на ценности, които да изтеглят напред креативните хора и мутризацията, обвързана с бившите репресивни служби от тоталитарния период и т.н.А целта на псевдопатриотите политици не е да направят нещо полезно за родината си, а окрилени от омразата да се докопат до стотици хиляди левове от субсидиите.

Блиц Новини
„Дом върху дом“ в „Темата на NOVA“ на 20 юни,

Бетон, прах, дупки по улиците, липсващи тротоари, изчезнали зелени площи. Защо за десетки хиляди българи, които живеят в зони с интензивно строителство, подобен пейзаж се оказва всекидневие? Отговорите очаквайте в „Темата на NOVA” тази събота. Журналистът Деница Суруджийска и операторът Георги Георгиев се връщат чак към годините след Освобождението, за …

Блиц Новини
Smart Face превзема София и Пловдив с добро

Smart Face превзема София и Пловдив с добро настроение и колоритни образи Не пропускайте новите два епизода на забавната игра в четвъртък и петък от 20:00 ч. по NOVA 4 юни 2026 г., гр. София. Smart Face се впуска в ново търсене на ентусиасти, готови да изпитат интуицията си в …

Блиц Новини
Новият български сериал „Дъждът оставя следи“ спечели зрителите

Новият български сериал „Дъждът оставя следи“ спечели зрителите Премиерната поредица на NOVA е гледана от над една четвърт от зрителите 28 май 2026 г., гр. София. NOVA представи най-новия български сериал „Дъждът оставя следи“, който снощи отведе зрителите в мистични кътчета на Рилския манастир. Неразгадано убийство от близкото минало пресече …