Ансамбълът ни води убедително в класирането за многобоя на СК в Баку
- By : Eкип на Вихрогон.бг
- Категория: Блиц Новини

снимка: Фейсбук/Българска федерация художествена гимнастика – Официална страница
Ансамбълът на България поведе убедително в класирането за многобоя след изпълнението на съчетанието с пет топки на Световната купа по художествена гимнастика в Баку (Азербайджан), предаде БНР.
Възпитаничките на Весела Димитрова и на Михаела Маевска в състав Симона Дянкова, Мадлен Радуканова, Стефани Кирякова, Лаура Траатс и Ерика Зафирова изпълниха страхотно композицията си и получиха оценка от 45.550 точки (36.7 за трудност и 8.850 за изпълнение).
Така българките се класираха и за финала на пет топки, който е в неделя.
На второ място се нареди състава на е Италия с 43.700 точки, пред този на домакините от Азербайджан с 43.000 точки. В топ 6 влязоха още петорките на Беларус с 42.750 точки, Узбекистан с 40.900 точки и Украйна с 40.500 точки.
Днес състезанието продължава с изпълненията на съчетанията с три обръча и два чифта бухалки, след което ще станат ясни призьорките в многобоя. На световната купа в Баку участват 17 отбора. От фаворитите отсъстват само Русия и Япония.

„Лъвицата “ Пекин обвини Алекс за поредната загуба в “Игри на волята”
Политолог: Пеевски се държи като министър-председател и държавен глава – Кралят Слънце
Васил Велев: Секторите „Сигурност“, „Отбрана“ и „Съдебна система“ не внасят осигуровки
Климатологът Симеон Матев: Сиромашкото лято тепърва ще дойде
Обстановката над страната тепърва ще се усложнява
Двамата каръци от ДАИ, поискали подкуп от екипа на Роби Уилямс са уволнени

Няма коментари