Защо не попитат Фаучи Хилари Гейтс все някой от компанията им ще знае Китайците бяха наказани за участието защото имат закони!
Година след началото на пандемията: СЗО още не знае как се е появил Covid-19, разглежда всички хипотези
- By : Eкип на Вихрогон.бг
- Категория: Блиц Новини

илюстрация: Pixabay
„Всички хипотези са на масата. И определено е твърде рано да се направи заключение откъде точно е тръгнал вирусът – от Китай или извън него“, това заяви вчера директорът по извънредните ситуации на СЗО Майкъл Райън, съобщи БНР, позовавайки се на АФП.
Екип експерти на СЗО пристигна в Ухан на 14 януари с цел разследване на произхода на смъртоносния коронавирус повече от година след съобщенията за първите случаи на Covid-19 в централния китайски град. Учените обаче са все още под карантина в хотел.
Самият Пекин подхранва идеята, че пандемията е започнала извън китайските граници. „Има различни научни наблюдения в различни части от света, всички те са много важни, защото изграждат общата картина“, посочи Майкъл Райън на пресконференция в Женева.
Коронавирусът вече е причинил смъртта на над 2 млн. души и заразил десетки милиони.
СЗО смята, че установяването на прехвърлянето му от животни на хора е ключово за предотвратяване на бъдещи огнища. Днес Ухан отбелязва годишнина от строгата 76-дневна карантина, която бе наложена заради коронавируса. В момента градът се е върнал към нормалния си живот, докато много страни, включително части на части на Китай, са под карантина заради разпространението на вируса.
Преди година на 11 милиона жители на Ухан беше наредено да не напускат домовете си. Гари и летища бяха затворени, пътищата – блокирани, градският транспорт беше спрян, магазините бяха затворени в продължение на 76 дни. Китай днес съобщи за 107 нови случая на зараза за денонощие.

„Лъвицата “ Пекин обвини Алекс за поредната загуба в “Игри на волята”
Политолог: Пеевски се държи като министър-председател и държавен глава – Кралят Слънце
Васил Велев: Секторите „Сигурност“, „Отбрана“ и „Съдебна система“ не внасят осигуровки
Климатологът Симеон Матев: Сиромашкото лято тепърва ще дойде
Обстановката над страната тепърва ще се усложнява
Двамата каръци от ДАИ, поискали подкуп от екипа на Роби Уилямс са уволнени
