В НДК – потупване и браво. Отпред – майки протестират
- By : Eкип на Вихрогон.бг
- Категория: Блиц Новини
Европейска конференция на високо равнище се провежда днес в НДК. Темата е „Европейският стълб на социалните права: Да работим заедно за постигането на резултати“.
Родителите на деца с увреждания от сутринта и въпреки дъжда са пред сградата, за да връчат листовки и да запознаят участниците с техните проблеми. Родителите настояват, че положението не е добре.
„Предполагаме, че и на тази конференция ще се потупват участниците по гърбовете и ще си казват браво“, обясни една от жените. Според родителите на деца с увреждания напредък няма, а положението е трагично. Те казаха, че искат да се заговори за техния проблем и вътре на конференцията, но се съмняват в това.
„Ще бъде направено всичко възможно това да не се случи. Ние сме тези, които показват, че това, което се говори вътре, е лъжа. Ние затова сме тук, за да информираме и участниците в конференцията, за това как не се спазва Конвенцията в България, за това как не се спазват правата на хората с увреждания и изобщо за цялостните политики, които реално ни убиват“, допълниха родителите пред Bulgaria ON AIR.
Те бяха категорични, че въпреки срещите със социалния министър Бисер Петков, положението им е същото. Според майките управляващите искат Закона за личната помощ, за чието приемане родителите настояват, да бъде разпръснат по други закони.

Какво правим, ако получим фалшиво евро?
АСП: Помощите за месец декември 2025 г. ще бъдат изплатени в евро след 15.01.2026 г
Мира Добрева оплю любимеца на хиляди
Калин или Ивайло ще си тръгне от “Игри на волята”
Борисов за бюджет 2026: За пенсионерите над милиард повече
Радев: Управляващите са в парализа и чакат санкционираният за корупция по Магнитски да ги уведоми дали ще ги бъде

Няма коментари