Синоптик: Горещи дни през лятото, а най-топлият месец ще бъде август
- By : Eкип на Вихрогон.бг
- Категория: Блиц Новини
„В началото на юни очакваме стабилизиране на времето. Валежите ще бъдат само около и над планините, а температурите ще се повишат до 25-30 градуса“. Това каза синоптикът Симеон Матев в студиото на „Здравей, България“ по Нова ТВ.
„През юни ще можем да ходим на море. Температурата на водата постепенно ще започне да се повишава и след 15-ти ще можем да ходим на море“, каза още той.
По думите му предстоят доста горещи дни през лятото, а най-топлият месец ще бъде август.
„Няма нищо по-нормално от това през май, юни и юли да има градушки. Валежите у нас са само 50-60% от нормите, които би трябвало да паднат. Ще продължи да вали и през следващите дни“, посочи Матев.
„В момента времето у нас е толкова студено, че по нашите планини има снежна покривка. Не е чак такава рядкост да има сняг по това време от годината в планините, но все пак сме на прага на лятото и можем да го определим като някакъв вид екзотика“, коментира още той.
„В крайна сметка времето през месец май ще бъде записано в архивите с абсолютно нормално време без някакви отклонения от обичайното“, посочи още синоптикът.

Ники Василев: България постави световен рекорд с еврото, а никой не говори за това
Какво правим, ако получим фалшиво евро?
Георги Тошев се разграничи категорично от Венета Райкова
Калин или Ивайло ще си тръгне от “Игри на волята”
Цвети от „Хелс китчън“ обвини Патрицио в насилие
Борисов за бюджет 2026: За пенсионерите над милиард повече

Няма коментари