Томислав Дончев: Не съм чул премиерът да си търси нов министър на финансите
- By : Eкип на Вихрогон.бг
- Категория: Блиц Новини
Не съм чул премиерът да си търси нов министър на финансите. Това заяви вицепремиерът Томислав Дончев в интервю за bTV по повод публикуваните от бизнесмена Васил Божков текстови съобщения с „Vladi Goranov“. „Правителството не бива да се съобразява срещу кого се изправя, а да си гледа работата, да следва законите и да отстоява интереса на гражданите. Всякакви други емоционални или политически аргументи като „този е много специален и не трябва да го пипате“ – не важат“, посочи Дончев, пише actualno.com.
„Границата е много тънка. Един министър като политическа фигура една от функциите му е да упражнява граждански контрол върху работата на институциите и да ги кара да работят по-добре“, коментира още Томислав Дончев. По думите му много често се говори, че трябва да има добър диалог между бизнеса и правителството. „Тук границата между подобряването на работата на институциите и лобизма е много тънка“, посочи вицепремиерът.
„Министър Горанов заяви, че няма притеснения и нищо нередно не е правил. Не мисля, че е слагал „политически чадър“ върху някого“, отбеляза Томислав Дончев.
„Не съм чул премиерът да си търси нов министър на финансите. Финансовият ни министър се казва Владислав Горанов“, допълни той.

Ники Василев: България постави световен рекорд с еврото, а никой не говори за това
Какво правим, ако получим фалшиво евро?
Георги Тошев се разграничи категорично от Венета Райкова
Калин или Ивайло ще си тръгне от “Игри на волята”
Цвети от „Хелс китчън“ обвини Патрицио в насилие
Борисов за бюджет 2026: За пенсионерите над милиард повече

Няма коментари