Урсула фон дер Лайен: Възрастните хора да останат в изолация до края на годината
- By : Eкип на Вихрогон.бг
- Категория: Блиц Новини
Контактите с околните на възрастните хора в Европа трябва да останат ограничени поне до края на годината заради епидемията от коронавирус, предупреди председателката на Европейската комисия, предаде агенция „Франс прес“, цитирана от БТА.
„Без ваксина трябва да ограничим възможно повече контактите с възрастните, особено с тези, които живеят в старчески домове“, каза Урсула фон дер Лайен пред германския в. „Билд“, цитирана от БТА.
„Знам, че е трудно и че изолацията тежи, но въпросът е на живот и смърт. Трябва да останем дисциплинирани и търпеливи“, каза тя.
„Децата и младите ще се радват по-скоро на повече свобода на движение от възрастните хора и тези с хронични заболявания“, заяви шефката на ЕК.
Тя добави, че се надява да бъде разработена ваксина от европейска лаборатория към края на годината.

Новият български сериал „Дъждът оставя следи“ спечели зрителите
Smart Face отбеляза успешен старт по NOVA
Smart Face превзема София и Пловдив с добро
Зрителите пометоха шоуто „Звездите в нас“
Митко и Мая се разделиха след „Смени жената“

Няма коментари