МВнР с препоръки към всички българи, които ще пътуват със самолет от и до Италия
- By : Eкип на Вихрогон.бг
- Категория: Блиц Новини
От МВнР информират във връзка с отменения полет на авиокомпания „Райънер“ от Рим, засегнал десетки българи и след проверка на посолството на България в Италия, че общият брой на пътници с отменени полети на 8 май заради стачките в страната е 20 000 души, пише novini.bg.
Повече от 100 полета между Италия и Обединеното кралство бяха отменени заради стачката на контрольорите на въздушния трафик и наземния персонал. Докато междуконтиненталните полети до и от Италия, както и до италианските острови остават незасегнати от стачните действия, много от пътуванията на къси разстояния са забавени или отменени, съобщават от министерството.
„Райънер“, която превозва най-много пътници до и от италианските летища в сравнение с другите превозвачи, е отменил десетки полети, включително до и от Бергамо (Милано). Италианският национален превозвач AlItalia е отменил общо 230 полета за Европа, между които шест между Лондон и Милано, както и четири между Лондон и Рим, а British Airways – 38 полета.
Призоваваме българските граждани, на които предстои да пътуват със самолет до и от Италия, както и в самата страна, да се информират своевременно за актуалната обстановка, апелират от МВнР.
При необходимост от консулско съдействие българските граждани могат да се обърнат към консулската служба в Рим на тел.а(+39) 06 360 04367 или към генералното консулство на България в Милано съответно на тел.а(+39) 02 849 42941 и 00393337826043 при спешни случаи.

Ники Василев: България постави световен рекорд с еврото, а никой не говори за това
Какво правим, ако получим фалшиво евро?
Георги Тошев се разграничи категорично от Венета Райкова
Калин или Ивайло ще си тръгне от “Игри на волята”
Цвети от „Хелс китчън“ обвини Патрицио в насилие
Борисов за бюджет 2026: За пенсионерите над милиард повече

Няма коментари