www.blitz.bg
Изследователят Едуард Лидскалинш, който през миналия век избягал в САЩ от Латвия след несподелена любов, открил тайната на пирамидите.
След като любимата му го зарязала, защото бил беден, той изпаднал в депресия, но успял да пребори любовната мъка като се отдал на каузата да разкрие как древните египтяни са построили пирамидите в Гиза. Много време той прекарал в библиотеките и открил как те са преодолявали гравитацията.
Лидскалинш дори успял да построи мегалитен комплекс с камъни, които и кран не можел да вдигне, съобщава esoreiter.ru., цитиран от „Флагман“. Той разкрил и тайната на левитиращите камъни в индийското селище Шивапур.Едуард Лидскалинш обаче отнесъл тайната на гравитацията в гроба.
,,Отнесъл тайната в гроба“
Ами логично и очаквано. Как така ще вдигаш камани без да плащаш куп пари за енергия и машини , айде холам , какво ще правят повелителите на материалния въглероден свят.
Бил е приятел с Никола Тесла и явно е реализирал някой от идеите му защото в замька е открит генератор с който явно е сьздавал някакво поле работейки нощем и далече от погледите на сьседите си .