Кадри подкаст Кадиев
Ани Владимирова е психологът, който избира много от участниците в различните риалити формати в България. Пред Сашо Кадиев тя разказа как определя кой къде му е мястото и дали ще донесе очаквания интерес според продуцентите.
Риалити формата дава усещане за свързаност с този, когото наблюдаваш. Хората са много самотни, затворени в кутийките на блока си и имат нужда да са част от някаква обществена дейност. Зрителите научават това, което иска продуцента. Няма режисура в тези формати, просто ще излъчат това, което смятат за ценно и значимо, защото то е много дълго.
За тези, които пък се впускат в това приключение да участват някъде общо взето е да се „покажат по телевизора“ според психоложката.
Най-честата причина да се записват на кастинги за това или онова е нарцистичната. Заради шоуто, емоцията, искат да изживеят нещо. Нахъсват се докато наблюдават преден сезон например и си казва: „Сега ако аз бях там, на негово място“ и започват наистина да се виждат там.
Основното при избор на участници е максимално да отвориш ветрилото, да се припознаят повече хора. Има си изисквания за всеки вид риалити формат. Но края им се вижда вече, пренаситиха се хората, омръзна им да гледат повтарящи се сюжети.
Но разказа за нещо различно, което се задава. Това е новото риалити „Островът на 100-те гривни“.
За разлика от досегашните, които сме гледали, тук има много повече социална игра. Ще отрази социалната динамика, направено е по съвсем други правила от познатите досега. Няма да се набляга на силови умения или кой знае колко знаещи, по-скоро как общуват. От това ще зависи успехът им.