Дежурният синоптик Мартин Славчев разкри ще се радваме ли още на топло време
- By : Eкип на Вихрогон.бг
- Категория: Блиц Новини
Днес ще е слънчево. Ще духа слаб, в Дунавската равнина и източните райони – до умерен вятър от източната четвърт. Максималните температури ще са предимно между 29° и 34°. Такава е прогнозата за времето на Националния институт по метеорология и хидрология (НИМХ) при БАН, съобщи дежурният синоптик Мартин Славчев, цитиран от „Фокус“.
По Черноморието ще бъде слънчево и топло. Подходящо за летуване. Ще духа слаб до умерен вятър от източната четвърт. Максималните температури ще са 27 – 28°, колкото е и температурата на морската вода. Вълнението на морето ще е 2-3 бала. В планините ще е слънчево и топло, подходящо време за туризъм.
След обяд ще има временни увеличения на облачността, но ще е без валежи. Ще духа умерен вятър от изток-североизток. Максималната температура на височина 1200 метра ще е около 23°, на 2000 метра – около 15°.
През следващите дни ще остане предимно слънчево, със слаб, в Дунавската равнина и източните райони до умерен вятър с източна компонента. Температурите слабо ще се повишат и максималните в средата на седмицата ще са между 31° и 36°, по-ниски по Черноморието.

„Лъвицата “ Пекин обвини Алекс за поредната загуба в “Игри на волята”
Политолог: Пеевски се държи като министър-председател и държавен глава – Кралят Слънце
Васил Велев: Секторите „Сигурност“, „Отбрана“ и „Съдебна система“ не внасят осигуровки
Климатологът Симеон Матев: Сиромашкото лято тепърва ще дойде
Обстановката над страната тепърва ще се усложнява
Двамата каръци от ДАИ, поискали подкуп от екипа на Роби Уилямс са уволнени

Няма коментари