fbpx

Руски учени разработват препарат, чрез който хората да заспиват „зимен сън“

Руски учени искат да разберат как биха могли да накарат хората да „заспиват зимен сън“, на същия принцип като мечките например. В подобно състояние всички процеси в организма се забавят, а нужните хранителни вещества се извличат от вътрешните запаси.

Ако руските учени успеят да разберат какъв е механизма на това забавяне, то той би могъл да се прилага в много сфери – например в космонавтиката, твърдят те.

Удобството на „зминия сън“ е, че освен всичко останало, излизането от него и възстановяването на организма става сравнително бързо. В момента учените вече са разработили препарат, който да приспива живи организми, но все още не са наясно с дозировката, както и адаптирането му към човешкия организъм, пише „Ридус“.

Превод „Петел“

Няма коментари

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

Блиц Новини
Въпрос за Нотр Дам отказа играч на покер от 10 000 в „Стани богат“

кадри bTV Късмет с въпросите, стабилна обща култура и надеждни жокери – това е формулата, която може да донесе успех в „Стани богат”. Икономистът и професионален покер играч Стойчо Кроснаров изглежда имаше всички тези елементи, но литературен въпрос го спря на въпрос за 10 хил. лева. Загадката, която той не …

Блиц Новини
Огромен успех за Георги Христов в зала 1 на НДК

Кадри ФБ Очаквано концертът на великия Георги Христов предизвика огромен интерес. Залата е препълнена, няма свободни места. Изключителна емоция подари изпълнителя на феновете си, както обеща. Освен обичаните и познати хитове, изпълни и най-новите си песни, включени в последния албум. С много чувство за хумор и самоирония забавлява публиката, нарича …

Блиц Новини
Добра новина за вечните длъжници, но не съвсем

Доста време отне на депутатите да пуснат в действие закона за личния фалит, но това е на път да се осъществи. Правната комисия към парламента прие отпадането на „вечния длъжник“. По този начин се приема десетгодишна давност на задълженията на физическите лица. Давността няма да се прилага в точно определени …

error: Content is protected !!