„24 часа“: Изгониха Мая Манолова от тристранката
- By : Eкип на Вихрогон.бг
- Категория: Блиц Новини
Омбудсманката Мая Манолова бе изгонена от заседанието на тристранния съвет, който трябва да обсъди промени в телковете и пенсионирането на миньорите, съобщава „24 часа“.
Манолова се появи в началото на тристранката в Министерския съвет.
Вицепремиерът Валери Симеонов я попита какво прави на съвета, след което поиска мнението на социалните партньори дали тя да остане. Бизнесът бе съгласен, ако някой признае Манолова за член на своята делегация.
Синдикатите обаче бяха категорично против. Въпреки това Манолова настоя, че има право по закона за омбудсмана да присъства. Симеонов обаче й направи забележка, че е трябвало да поиска разрешение по-рано. Главният прокурор и премиерът да се появят неканени и тях ще накарам да напуснат, заяви Симеонов.

Smart Face превзема София и Пловдив с добро
„Дом върху дом“ в „Темата на NOVA“ на 20 юни,

Няма коментари