Шуменски полицай тръгва на пътешествие с кану, описано от Жул Верн
- By : Eкип на Вихрогон.бг
- Категория: Блиц Новини
47-годишен полицай от Шумен ще опита да преплава с едноместно кану цялото поречие на река Дунав – от изворите в планината Шварцвалд до Черно Море. Така Тихомир Радев ще преповтори литературна пътека от романа “Дунавският лодкар” на Жул Верн, в който главният герой е български лодкар.
Екстремният подвиг в режим на оцеляване стартира днес.
С едноместното си кану Тихомир Радев трябва да преодолее маршрут от 2500 км. Плаването ще започне от град Инголщат в Германия и ще завърши в Черно море. Приключението по Дунав на Тихомир Радев ще се опита максимално точно да преповтори условията, поставени от русенския рибар в романа.
,,Ще бъда сам, без абсолютно никаква логистика. Ще плавам с каяк, ще се изхранвам от реката, крайбрежието на реката – т.е. това, което намеря по брега и хората, които срещам по реката”, обясни той, цитиран от БНР.
В себе си ще носи пари само за покупката на бутилирана вода.
Приключението по Дунав не е само изпитание за физиката и психиката на шуменския полицай. С него Радев иска да отправи послание към младите. „Първо да четат и да мечтаят“.
“Дунавският лодкар” на Жул Верн разказва за български герой, който преминава същия маршрут в подобни условия, за да помогне в организирането на Априлското въстание.
По план приключението трябва да приключи на 31 август.

Ники Василев: България постави световен рекорд с еврото, а никой не говори за това
Какво правим, ако получим фалшиво евро?
Георги Тошев се разграничи категорично от Венета Райкова
Калин или Ивайло ще си тръгне от “Игри на волята”
Цвети от „Хелс китчън“ обвини Патрицио в насилие
Борисов за бюджет 2026: За пенсионерите над милиард повече

Няма коментари