Шефът на ЕС Доналд Туск: САЩ да внимават. Нямат много съюзници
- By : Eкип на Вихрогон.бг
- Категория: Блиц Новини
Председателят на Европейския съвет Доналд Туск заяви, че президентът на САЩ Доналд Тръмп трябва да спре да прави забележки на съюзниците в НАТО за техните военни разходи, съобщи Euronews, цитиран от „Факти.бг“.
“Скъпи САЩ, бъдете благодарни на съюзниците си, след като нямате толкова много“, заяви Турск.
Той говори след подписване на декларация за сътрудничество между ЕС и НАТО.
По-рано Тръмп отново критикува европейските държави за разходите, които отделят за отбрана. Според Туск постоянните критики към Европа не са правилното отношение към добри съюзници.
През утрешния ден предстои среща на върха на НАТО. На нея вероятно ще бъдат обсъдени разходите за отбрана на всички страни.

Smart Face превзема София и Пловдив с добро
„Дом върху дом“ в „Темата на NOVA“ на 20 юни,

Няма коментари