Цвета Караянчева се срещна с представители на българската общност в Грузия
- By : Eкип на Вихрогон.бг
- Категория: Блиц Новини
Председателят на Народното събрание Цвета Караянчева е на официално посещение в Грузия, заедно с българска парламентарна делегация. Тази вечер тя се срещна с представители на българската общност в страната. Утре предстоят срещи с президента и председателя на парламента на Грузия. В същото време в Тбилиси се провежда протест срещу кабинета в страната, съобщава БНТ.
Тбилиси. Древен град, разположен на важен кръстопът – между Европа и Азия. Икономически най-развитият в Грузия. Той осигурява половината Брутен вътрешен продукт на страната.
Българската делегация пристигна в Тбилиси в момент, в който пред сградата на парламента се провеждаше поредният антиправителствен протест. А един от основните булеварди в града в непосредствена близост до хотела на депутатите остана блокиран. Протестът обърка трафика в града, но не попречи на придвижването на делегацията за срещата с българската общност.
Грузинци играха днес български народни танци. От миналата година към посолството работи българско училище. Наричат го по-скоро читалище, в което децата с български корени учат езика, традициите и културата на страната ни. Дипломатическите отношения между България и Грузия са установени преди 26 години, но имат дълга предистория. Част от нея е основаването на Бачковския манастир през 1083 година от грузинските братя Бакуриани, както и участието на грузински военни в Руско-турската война.

Ники Василев: България постави световен рекорд с еврото, а никой не говори за това
Какво правим, ако получим фалшиво евро?
Георги Тошев се разграничи категорично от Венета Райкова
Калин или Ивайло ще си тръгне от “Игри на волята”
Цвети от „Хелс китчън“ обвини Патрицио в насилие
Борисов за бюджет 2026: За пенсионерите над милиард повече

Няма коментари