Смайващо инженерно решение шокира габровци, излизат на протест
- By : Eкип на Вихрогон.бг
- Категория: Блиц Новини
Жители на Габрово излизат на протест. Причината за недоволството им е обходният път на града, който минава на метри от покривите им, съобщава Нова тв. Мост, вместо покрив, падащ бетон и каски в двора – от това се оплакват местните.
А част от къщите са отчуждени така, че в някои от тях две от стаите са вече държавни, а останалите – частни. „Отчуждена ни е плевнята и градината. Заливаха ни с бетонов разтвор. Не виждам взети мерки”, каза в ефира насутрешния блок на Нова телевизия жителката Мария Тотова.
„Взети са абсолютно всички мерки за осигуряване на безопасни условия на труд, които да гарантират както сигурността на работещите, така и на хората, които преминават по улица „Никола Войновски”. Работната площадка е обезопасена с мрежи, за да не падат предмети”, заяви директорът на областното пътно управление Деян Георгиев. Той допълни, че се отчуждават постройките, които са законно построени и са в режим на търпимост.
Работниците коментираха, че заливането с циментов разтвор станало заради технически проблем и няма да се повтори. Деян Георгиев е категоричен, че са предприети мерки по възстановяване на нанесените щети.

Ники Василев: България постави световен рекорд с еврото, а никой не говори за това
Какво правим, ако получим фалшиво евро?
Георги Тошев се разграничи категорично от Венета Райкова
Калин или Ивайло ще си тръгне от “Игри на волята”
Цвети от „Хелс китчън“ обвини Патрицио в насилие
Борисов за бюджет 2026: За пенсионерите над милиард повече

Няма коментари