Родители закараха сина си с увреждания в приемната на Борисов, оставиха го на грижите на премиера за ден (Снимки)

Семейство от Пловдив оставя сина си на грижите на премиера Бойко Борисов за ден, като знак на протест срещу безразличието на държавата, съобщава Канал 3.  Родителите на 18-годишния Петър го закараха в приемната на Министерски съвет, за да покажат трудностите, пред които са изправени ежедневно.

С помощта и на други протестиращи, Емил Мавродиев, баща на момчето, успя да качи инвалидната количка, заедно със сина си, по стълбите на правителствената сграда до приемната на премиера и го остави с писмени указания от какви грижи и лекарства всекидневно синът му. Днес предстои национален протест на родителите на деца с увреждания. От 17 часа те ще се съберат пред парламента, след което ще тръгнат към Министерски съвет. Очаква се днес в социалното министерство да бъдат обсъждани и двата варианта за Закона за личната помощ.

Разбирам, че ми е трудно, но се чудя как хората с подобни проблеми са се оправяли преди десет години? Преди 20 години защо не са протестирали? По-тъпи ли са били? Преди 30 години как са живели? Аааа, тогава, не можеше да се протестира. П.П. Ако момчето е умно и ученолюбиво може да изкарва много пари от дома си и няма нужда да иска нищо от държавата. Стивън Хокинг кой го е издържал?

Преди тридесет години имаше „ДОМ за деца с телесни недъзи“,и държавата се грижеше за тези деца. Сега по Европейски програми,тези деца напуснаха сградите,които бяха масивни и ги настаниха в БАРАКИ /къщички / от „семеен тип“.

Ama vie ili ste prezadovoleni ili ne znaete, kakvi sa normalnite 4ove6ki usloviq ot koito se nujdaqt horata invalidi. Vmesto vsi4ki da gi podkrepim govori te za 19 vedere, no nie sme v 21 vek. Balgarite ne se nau4iha 4e Kogato se podkrepqme vzaimno vsi4ki 6te jiveem po dobre.

Нямам думи! Знаете ли ние българите никога няма да се оправим. Не защото не сме умни и способни, а защото сме затънали в бездушие, безразличие…. Ще спра до тук. Нима е възможно един нормален човек да изисква от всички тези увредени хора, да се издържат сами, посочвайки за пример Сивън Хокинг?

Нямам думи! Знаете ли ние българите никога няма да се оправим. Не защото не сме умни и способни, а защото сме затънали в бездушие, безразличие…. Ще спра до тук. Нима е възможно един нормален човек да изисква от всички тези увредени хора, да се издържат сами, посочвайки за пример Сивън Хокинг?

Нямам думи! Знаете ли ние българите никога няма да се оправим. Не защото не сме умни и способни, а защото сме затънали в бездушие, безразличие…. Ще спра до тук. Нима е възможно един нормален човек да изисква от всички тези увредени хора, да се издържат сами, посочвайки за пример Сивън Хокинг?

4 коментара

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

Блиц Новини
„Дом върху дом“ в „Темата на NOVA“ на 20 юни,

Бетон, прах, дупки по улиците, липсващи тротоари, изчезнали зелени площи. Защо за десетки хиляди българи, които живеят в зони с интензивно строителство, подобен пейзаж се оказва всекидневие? Отговорите очаквайте в „Темата на NOVA” тази събота. Журналистът Деница Суруджийска и операторът Георги Георгиев се връщат чак към годините след Освобождението, за …

Блиц Новини
Smart Face превзема София и Пловдив с добро

Smart Face превзема София и Пловдив с добро настроение и колоритни образи Не пропускайте новите два епизода на забавната игра в четвъртък и петък от 20:00 ч. по NOVA 4 юни 2026 г., гр. София. Smart Face се впуска в ново търсене на ентусиасти, готови да изпитат интуицията си в …

Блиц Новини
Новият български сериал „Дъждът оставя следи“ спечели зрителите

Новият български сериал „Дъждът оставя следи“ спечели зрителите Премиерната поредица на NOVA е гледана от над една четвърт от зрителите 28 май 2026 г., гр. София. NOVA представи най-новия български сериал „Дъждът оставя следи“, който снощи отведе зрителите в мистични кътчета на Рилския манастир. Неразгадано убийство от близкото минало пресече …