Коментари на: Разказът на един американец: Как изглеждаше София в края на комунизма https://vihrogon.bg/%d1%80%d0%b0%d0%b7%d0%ba%d0%b0%d0%b7%d1%8a%d1%82-%d0%bd%d0%b0-%d0%b5%d0%b4%d0%b8%d0%bd-%d0%b0%d0%bc%d0%b5%d1%80%d0%b8%d0%ba%d0%b0%d0%bd%d0%b5%d1%86-%d0%ba%d0%b0%d0%ba-%d0%b8%d0%b7%d0%b3%d0%bb%d0%b5/ Сайтът на свободния дух Mon, 08 Oct 2018 20:30:49 +0000 hourly 1 https://wordpress.org/?v=6.9.4 От: Тодор https://vihrogon.bg/%d1%80%d0%b0%d0%b7%d0%ba%d0%b0%d0%b7%d1%8a%d1%82-%d0%bd%d0%b0-%d0%b5%d0%b4%d0%b8%d0%bd-%d0%b0%d0%bc%d0%b5%d1%80%d0%b8%d0%ba%d0%b0%d0%bd%d0%b5%d1%86-%d0%ba%d0%b0%d0%ba-%d0%b8%d0%b7%d0%b3%d0%bb%d0%b5/#comment-2131 Mon, 08 Oct 2018 20:30:49 +0000 https://vihrogon.bg/?p=21054#comment-2131 Ама тези вярно са кравари и лъжци.

]]>
От: Анонимен https://vihrogon.bg/%d1%80%d0%b0%d0%b7%d0%ba%d0%b0%d0%b7%d1%8a%d1%82-%d0%bd%d0%b0-%d0%b5%d0%b4%d0%b8%d0%bd-%d0%b0%d0%bc%d0%b5%d1%80%d0%b8%d0%ba%d0%b0%d0%bd%d0%b5%d1%86-%d0%ba%d0%b0%d0%ba-%d0%b8%d0%b7%d0%b3%d0%bb%d0%b5/#comment-2129 Mon, 08 Oct 2018 17:33:13 +0000 https://vihrogon.bg/?p=21054#comment-2129 В отговор на Галина Христова.

maloumnik

]]>
От: Галина Христова https://vihrogon.bg/%d1%80%d0%b0%d0%b7%d0%ba%d0%b0%d0%b7%d1%8a%d1%82-%d0%bd%d0%b0-%d0%b5%d0%b4%d0%b8%d0%bd-%d0%b0%d0%bc%d0%b5%d1%80%d0%b8%d0%ba%d0%b0%d0%bd%d0%b5%d1%86-%d0%ba%d0%b0%d0%ba-%d0%b8%d0%b7%d0%b3%d0%bb%d0%b5/#comment-2108 Sun, 07 Oct 2018 14:05:18 +0000 https://vihrogon.bg/?p=21054#comment-2108 Не можах да дочета статията до края, просто не издържах. Ще пише тоя глупак „калпаво месо“ – калпаво, ама истинско, не химията, която ядем сега и всички сме болни от какви ли не болести, за които не бяхме и чували. Дори само за спокойния живот, който водехме тогава си заслужава адмирациите това време-говоря за трудова заетост, здравеопазване и престъпност.

]]>
От: ИВАН СМИЛОВ https://vihrogon.bg/%d1%80%d0%b0%d0%b7%d0%ba%d0%b0%d0%b7%d1%8a%d1%82-%d0%bd%d0%b0-%d0%b5%d0%b4%d0%b8%d0%bd-%d0%b0%d0%bc%d0%b5%d1%80%d0%b8%d0%ba%d0%b0%d0%bd%d0%b5%d1%86-%d0%ba%d0%b0%d0%ba-%d0%b8%d0%b7%d0%b3%d0%bb%d0%b5/#comment-2076 Fri, 05 Oct 2018 04:09:36 +0000 https://vihrogon.bg/?p=21054#comment-2076 КОГАТО НЕЩАСТНИЯТ АМЕРИКАНЕЦ Е ПОСЕЩАВАЛ БЪЛГАЕИЯ И Е ГЛЕДАЛ СТОКИТЕ В ЦУМ, ЙОИТО СА БИЛИ ЕДНООБРАЗНИ, НО РОДНО ПРОИЗВОДСТВО ,КУКЛУКСКЛАН В ЮЖНИТЕ ЩАТИ КАТО ДЖОРДЖИЯ И АЛАБАМА Е БЕСЕЛ НЕГРИ ПО УЛИЧНИТЕ СТЪЛБОВЕ И ИМ Е РЯЗАП ПИШКИТЕ В БЪРКАНИ СЪС СПИРТ. А ДА ВЛЕЗЕ БЕЗПЛАТНО В ЛЕКАРСКИ КАБИНЕТ НА ПРОСТИЯ ХАМЕРИКАНЕЦ МУ СЕ Е СТРУВАЛО ВСЕ ЕДНО ДА ЛЕТИ ДО ЛУНАТА

]]>
От: Анонимен https://vihrogon.bg/%d1%80%d0%b0%d0%b7%d0%ba%d0%b0%d0%b7%d1%8a%d1%82-%d0%bd%d0%b0-%d0%b5%d0%b4%d0%b8%d0%bd-%d0%b0%d0%bc%d0%b5%d1%80%d0%b8%d0%ba%d0%b0%d0%bd%d0%b5%d1%86-%d0%ba%d0%b0%d0%ba-%d0%b8%d0%b7%d0%b3%d0%bb%d0%b5/#comment-2070 Thu, 04 Oct 2018 19:38:46 +0000 https://vihrogon.bg/?p=21054#comment-2070 много лъжи е написал този боклук.на това може да повярва само лице което не е било родено и пораснало достатъчно за да е осъзнато.Нарочно се прави това за да промият мозаците на младите

]]>
От: ВАЛЕНТИНА https://vihrogon.bg/%d1%80%d0%b0%d0%b7%d0%ba%d0%b0%d0%b7%d1%8a%d1%82-%d0%bd%d0%b0-%d0%b5%d0%b4%d0%b8%d0%bd-%d0%b0%d0%bc%d0%b5%d1%80%d0%b8%d0%ba%d0%b0%d0%bd%d0%b5%d1%86-%d0%ba%d0%b0%d0%ba-%d0%b8%d0%b7%d0%b3%d0%bb%d0%b5/#comment-2068 Thu, 04 Oct 2018 18:40:25 +0000 https://vihrogon.bg/?p=21054#comment-2068 В отговор на Анонимен.

ЧАМЕРИКАНЕЦ НЕ МОЖЕШ ДА ОЧАКВАШ ДА КАЗВА ХУБАВИ НЕЩА ЗА КОМУНИЗМА НО НЕКА НЕЗАБРАВЯ ЧЕ В НАШАТА БЪЛГАРИЯ НИЕ ЖИВЕЕХМЕ СПОКОИНО И СИГУРНО А НЕ КАКТО НЕГО В НЕСИГУРНОСТ .

]]>
От: Анонимен https://vihrogon.bg/%d1%80%d0%b0%d0%b7%d0%ba%d0%b0%d0%b7%d1%8a%d1%82-%d0%bd%d0%b0-%d0%b5%d0%b4%d0%b8%d0%bd-%d0%b0%d0%bc%d0%b5%d1%80%d0%b8%d0%ba%d0%b0%d0%bd%d0%b5%d1%86-%d0%ba%d0%b0%d0%ba-%d0%b8%d0%b7%d0%b3%d0%bb%d0%b5/#comment-2063 Thu, 04 Oct 2018 17:37:39 +0000 https://vihrogon.bg/?p=21054#comment-2063 В отговор на Анонимен.

абсолютни лъжи! никога не съм се чувствала така както е описано в горния коментар и за мен този разказ е с абсолютно изкривено представяне на действителността и гавра с живота на българите. да се видят западняците какво представляват те когато дойдат в България и какъв разгул и пиянство та всяка година пада някой от балкона след солидно препиване. това е разказ с цел провокация и не трябва да допускаме такива личности да се гаврят със страната ни и народа ни,който по интелиигентност ги превъзхожда в пъти повече! и малкото лошо, което е видял идва от техните земи!!!

]]>
От: Димитър https://vihrogon.bg/%d1%80%d0%b0%d0%b7%d0%ba%d0%b0%d0%b7%d1%8a%d1%82-%d0%bd%d0%b0-%d0%b5%d0%b4%d0%b8%d0%bd-%d0%b0%d0%bc%d0%b5%d1%80%d0%b8%d0%ba%d0%b0%d0%bd%d0%b5%d1%86-%d0%ba%d0%b0%d0%ba-%d0%b8%d0%b7%d0%b3%d0%bb%d0%b5/#comment-2062 Thu, 04 Oct 2018 17:28:03 +0000 https://vihrogon.bg/?p=21054#comment-2062 Цървул ! Да си пише за шибаната америка! Тези някога върнаха робовладелския строй ! Законът на дивият запад беше Линч ! Първи и единствени в света използваха атомно оръжие ! Убиха хиляди и сега продължават, като налагат тяхната демокрация тук и там ! Защо изобщо са си правили труда да го превеждат ?

]]>
От: Анна https://vihrogon.bg/%d1%80%d0%b0%d0%b7%d0%ba%d0%b0%d0%b7%d1%8a%d1%82-%d0%bd%d0%b0-%d0%b5%d0%b4%d0%b8%d0%bd-%d0%b0%d0%bc%d0%b5%d1%80%d0%b8%d0%ba%d0%b0%d0%bd%d0%b5%d1%86-%d0%ba%d0%b0%d0%ba-%d0%b8%d0%b7%d0%b3%d0%bb%d0%b5/#comment-2060 Thu, 04 Oct 2018 15:17:25 +0000 https://vihrogon.bg/?p=21054#comment-2060 Това си е негово мнение. Защо не дойде 87,- 88г, за да види един прекрасен град със заредени
магазини и уютни заведения,не коневръзи от американски тип с минимум 100 маси.Той е дошъл тогава, когато демократите пуснаха своята отрова и крадливите си лапи,т.е в началото на грабливата демокрация.В края на соца беше по-добре от сега.

]]>
От: 1967 https://vihrogon.bg/%d1%80%d0%b0%d0%b7%d0%ba%d0%b0%d0%b7%d1%8a%d1%82-%d0%bd%d0%b0-%d0%b5%d0%b4%d0%b8%d0%bd-%d0%b0%d0%bc%d0%b5%d1%80%d0%b8%d0%ba%d0%b0%d0%bd%d0%b5%d1%86-%d0%ba%d0%b0%d0%ba-%d0%b8%d0%b7%d0%b3%d0%bb%d0%b5/#comment-2058 Thu, 04 Oct 2018 10:56:59 +0000 https://vihrogon.bg/?p=21054#comment-2058 В отговор на Без име.

Лъжеш, комуне! От самото име на телевизорите можеш да се светнеш кога ги пуснаха – първо имаше черно-бели София 81( осемдесет и първа година), после дойдоха цветните кютуци в средата на осемдесетте. Не знам колко им е било свтовно нивото, но до нас живееше една стюардеса и имаше Сони, та разликата беше от тук до Москва, ако ме разбираш. Майка ми беше ветеринарен лаборант и ваксинираше кучето на една продавачка в ЦУМ, за да може да се вреди за един цветен телевизор, но за съжаление, не успя. В нас за първи път имаше цветен телевизор през 87 година, благодарение на това, че нашите няколко години събираха долари, за да го купят от Кореком. И човекът си е видял всичко точно през 90-та и 73-та година. Това, че на някой псевдо-патриот не му харесва един безпристрастен поглед на нещата, си е лично негов проблем. Аз съм живяла съзнателно по това време и помня много добре. Нямало било престъпност, ха-ха! Тогава е била в пъти по зловеща от сега, ама не се пишеше по вестниците и не се даваше по телевизията. От 1981 до 1986 г. починаха от убийство и катастрофи трима мои съученици, един мой братовчед и ни обираха апартамента два пъти. От 1991 до момента нямам познат, който да е убит, само един познат загина в катастрофа и селската ми къща, която е без надзор беше обрана веднъж. Проста статистика. Като толкова много жалите за това псевдо-стерилно, лицемерно и човеконенавистно политическо устройство, моля Северна Корея, Венецуела, Куба са на ваше разположение.

]]>
От: Анонимен https://vihrogon.bg/%d1%80%d0%b0%d0%b7%d0%ba%d0%b0%d0%b7%d1%8a%d1%82-%d0%bd%d0%b0-%d0%b5%d0%b4%d0%b8%d0%bd-%d0%b0%d0%bc%d0%b5%d1%80%d0%b8%d0%ba%d0%b0%d0%bd%d0%b5%d1%86-%d0%ba%d0%b0%d0%ba-%d0%b8%d0%b7%d0%b3%d0%bb%d0%b5/#comment-2057 Thu, 04 Oct 2018 09:31:53 +0000 https://vihrogon.bg/?p=21054#comment-2057 Този т.нар. „разказ“ за 1989 година ли е стъкмяван, че нещо не ми пасва на спомените от ония времена? ЦУМ през 1989 в никакъв случай не беше „мрачна сграда“, движението в центъра на София беше доста повече от оживено, да не кажа, че задръстванията си бяха често явление. Колкото до „пишещата машина, задвижвана от пара“ – тука вече ми се счупи тъпомера! Абе, като цяло, добър пропаганден разказ! Доста увлекателен и през цялото време – хумористичен….

]]>
От: Анти-руски Родолюбецъ https://vihrogon.bg/%d1%80%d0%b0%d0%b7%d0%ba%d0%b0%d0%b7%d1%8a%d1%82-%d0%bd%d0%b0-%d0%b5%d0%b4%d0%b8%d0%bd-%d0%b0%d0%bc%d0%b5%d1%80%d0%b8%d0%ba%d0%b0%d0%bd%d0%b5%d1%86-%d0%ba%d0%b0%d0%ba-%d0%b8%d0%b7%d0%b3%d0%bb%d0%b5/#comment-2056 Thu, 04 Oct 2018 08:50:14 +0000 https://vihrogon.bg/?p=21054#comment-2056 В отговор на Георги.

Бацко, на световно ниво били соц.TV-таратайките, но ако ти паднеше Soni или Filips не им се мръщеше нали. Гледахте на японски телевизори партийните конгреси, ама соц. TV-боклуците нямаше по хубави от тях. Хубаво било времето, всичко било имало, явно всички нападащи американеца че си бил измислял, сте до един от онези със специални магазини на властта, там където действително всичко имаше. Но същите тези баламурници редили се на опашки тогава не можехме и да припарим защото УБО пазеше светая ви светих магазините ви на властта от нас редовите ви трудещи се. Аз също съм се редил на същите километрични опашки и ги потвърждавам на американеца редовете че си беше точно така. На кого ги приказват тези. На родените след 90-та година ви хващат дикиш лъжите за хубавото време, но не и тези които сме родени в средата на 70-тте години на 20-ти век. Само този който не се е редил, ползвайки се от ебахти и привилегиите да пазаруват от специалните магазини на властта, само те могат да отричат очевидното с характерното си цинично дебелоочие.

]]>
От: Анонимен https://vihrogon.bg/%d1%80%d0%b0%d0%b7%d0%ba%d0%b0%d0%b7%d1%8a%d1%82-%d0%bd%d0%b0-%d0%b5%d0%b4%d0%b8%d0%bd-%d0%b0%d0%bc%d0%b5%d1%80%d0%b8%d0%ba%d0%b0%d0%bd%d0%b5%d1%86-%d0%ba%d0%b0%d0%ba-%d0%b8%d0%b7%d0%b3%d0%bb%d0%b5/#comment-2053 Thu, 04 Oct 2018 07:18:51 +0000 https://vihrogon.bg/?p=21054#comment-2053 Какви са тия глупости. Защо не направите репортаж в някой български град – цветущ през 89 година и почти замрял/умрял след 30 години шибана демокрация и унищожителен „демократичен процес“? Особенно през последните 10 години откакто управлява еднолично/дерибейства Бойко и ГЕРБ. И цялата мафия олигарси и мафиозни правителства. Унищоженото население, икономика, здравеопазване. Ако нямаш пари си умрял. Ще ми говори този пуяк американец колко сме били зле преди демократичните промени. Да си върви там от където е излязъл.

]]>
От: Без име https://vihrogon.bg/%d1%80%d0%b0%d0%b7%d0%ba%d0%b0%d0%b7%d1%8a%d1%82-%d0%bd%d0%b0-%d0%b5%d0%b4%d0%b8%d0%bd-%d0%b0%d0%bc%d0%b5%d1%80%d0%b8%d0%ba%d0%b0%d0%bd%d0%b5%d1%86-%d0%ba%d0%b0%d0%ba-%d0%b8%d0%b7%d0%b3%d0%bb%d0%b5/#comment-2052 Thu, 04 Oct 2018 06:35:06 +0000 https://vihrogon.bg/?p=21054#comment-2052 В отговор на Димо.

Димо, Димо, издимил си ! Роден съм 1947 и съм свидетел на онова време. Българите тогава произвеждаха цветни телевизори София 83 и София 85 и въобще никой не купуваще Рубин незнамкойси номер, защото нашите телевизори бяха на световно ниво. Не си мисли, че можеш да излъжеш лесно българина. Телевизори с дървени кутии имаше през 60-те и началото на 70-те години на ХХ век. Правилно пише един читател, че всеки втори българин слушаше ВЕФ. Изобщо , научи се да не послъгваш, момче!

]]>
От: Анонимен https://vihrogon.bg/%d1%80%d0%b0%d0%b7%d0%ba%d0%b0%d0%b7%d1%8a%d1%82-%d0%bd%d0%b0-%d0%b5%d0%b4%d0%b8%d0%bd-%d0%b0%d0%bc%d0%b5%d1%80%d0%b8%d0%ba%d0%b0%d0%bd%d0%b5%d1%86-%d0%ba%d0%b0%d0%ba-%d0%b8%d0%b7%d0%b3%d0%bb%d0%b5/#comment-2050 Thu, 04 Oct 2018 05:41:00 +0000 https://vihrogon.bg/?p=21054#comment-2050 В отговор на ГАЛИНА.

Димо, написал си го точно както си беше. Баща ми с връзки уреди телевизор София 82 за скромната сума от 1500лв заплатата на майка ми като оперстор в кино Сердика беше 180лв

]]>