Пълен списък на новите кметове на областните градове при 100% обработени бюлетини

източник: Блиц

графики: „Монитор“, „Епицентър“

Още в ранните часове на днешния ден стана ясно, че има жестока драма в няколко големи областни града. Междувременно от Централанат избирателна комисия (ЦИК) обявиха резултатите от няколко населени местна на база 100% обработени бюлетини. ЦИК започна да изнася първите данни от обработването на изборните протоколи още след края на вчерашния изборен ден.

Ето какво показват данните към 05.00 часа:

В София – при 100% преброени протоколи Йорданка Фандъкова има 49.98%, а Мая Манолова, – 45.13%. В Пловдив при 100% обработени протоколи Здравко Димитров получава 57.32 на сто от гласовете, а Славчо Атанасов – 38.10%.

Във Варна, при обработени 100% от протоколите, Иван Портних води с 60.79%, а Костадин Костадинов получава 35.99%.

В Шумен, по данни от обработването на 100% от протоколите, за кметския стол се пребори Любомир Христов от ГЕРБ с 48.57%, а опонентът му Венцислав Венков от БСП получи 48.27%.

Във Видин на балотаж участваха Огнян Ценков и Цветан Ценков. При обработени 100% СИК протоколи в OИК, Цветан Ценков получава 59.72 на сто, а Огнян Ценков – 39.49%.

В Добрич Йордан Йорданов получава 66.54%, а Надежда Петкова е втора с резултат 31.97% при обработени 100% СИК протоколи в OИК.

В Ловеч при обработени 100% СИК протоколи в OИК Корнелия Маринова води с 48.45%, а след нея остана Радина Банкова с 46.45%.

В Благоевград при обработени 100% СИК протоколи в OИК Румен Томов води с 56.61%. След него в надпреварата е Атанас Камбитов е с 40.98%.

В Пазарджик Тодор Попов е с резултат 56.11%, а след него е Благо Солов с 41.05% при обработени 100% СИК протоколи в OИК.

Станислав Владимиров водеше към 23.00 часа резултата в Перник. Той получава 50.27%. Втори в битката при обработени 100% от протоколите остана Вяра Церовска с 47.68%.

В Плевен Георг Спартански получава 50.60% при обработени 100% СИК протоколи в OИК. След него е Мирослав Петров с 47.24%.

В Разград, при обработени 100% СИК протоколи в OИК, битката за кметското място печели Денчо Бояджиев с 54.32%, а втори е Валентин Василев с 42.48%.

В Русе, при обработени 100% СИК протоколи в OИК, Пенчо Милков получава 60.53%. След него е Диана Иванова с 36.63%.

Юлиян Найденов получава 52.12% при обработени 100% СИК протоколи в OИК в Силистра. Втори е Момчил Неков с 45.63%.

В Сливен за кмет е избран Стефан Радев с 64.75% от гласовете, сочат данните от 100% обработени протоколи. След него е Кольо Милев с 32.71%.

Николай Мелемов е победителят от надпреварата в Смолян. При обработени 100% СИК протоколи в OИК той получава 56.73%. След него е Стефан Сабрутев с 40.52%.

В Търговище, при обработени 100% СИК протоколи в OИК, Дарин Димитров води резултата  с 69.41%. След него е Хамди Илиязов с 29.27%.

При обработени 100% от протоколите в Ямбол кметската битка печели Валентин Ревански с резултат от 61.92%. След него е Катя Георгиева с резултат 35.27%.

На първи тур на местните избори градоначалници избраха в Бургас, Велико Търново, Враца, Габрово, Кърджали, Монтана, Стара Загора, Хасково и Кюстендил. В 8 от тях – победители станаха кандидатите на ГЕРБ, а в 1 – на ДПС, припомня „Монитор“.

С най-високи резултати бяха трима кметове. Най-категорична бе победата във Враца на Калин Каменов от ГЕРБ, който събра 72,8% подкрепа и ще бъде начело на града за втори мандат.

В Монтана – Златко Живков от местна коалиция СДС-ГЕРБ спечели рекорден шести пореден мандат с 71,7% одобрение. Той управлява града вече 20 години, а с тази победа му предстоят нови 4.

В Стара Загора – безапелационната победа бе за Живко Тодоров от ГЕРБ с 68,6%. Той ще бъде кмет за трети мандат.

С не по-малко впечатляващ резултат на първи тур в Бургас бе Димитър Николов от ГЕРБ, който спечели четвърти пореден мандат. Той събра 65,8% от гласовете в града при 10% за втория – Николай Тишев от БСП.

И Велико Търново запази досегашния си градоначалник – Даниел Панов – с 60,5% подкрепа, той ще управлява града трети мандат. Весела Лечева от местна коалиция, подкрепена от БСП, остана втора.

Пореден пети мандат за Хасан Азис от ДПС в Кърджали с 53,02% на сто от гласувалите. Там едва една трета от гласовете отидоха за Никола Чанев от ГЕРБ. Таня Христова ще управлява за трети мандат Габрово с 58,6% подкрепа. Кандидатът от местна коалиция, подкрепена от БСП Ивелин Николов остана втори с малко над 17%.

Няма коментари

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

Блиц Новини
Къмпинг „Градина“ удължава кампанията си за ранни записвания до края на февруари

Къмпинг „Градина“ удължава кампанията си за ранни записвания в предстоящия летен сезон до края на февруари. Обичаният от поколения българи и знаменитости, Къмпинг „Градина“ предлага първокласни бунгала за настаняване, намиращи се само на броени крачки от плажа, известен като перлата на Южното Черноморие. Златният залив, простиращ се между Созопол и …

Блиц Новини
Пролетта започва с полети на специални цени до 18 дестинации с „България Еър“

Пролетта започва с полети на специални цени до 18 дестинации с „България Еър“ Пролетта наближава с все по-слънчеви дни, а с нея и идва и удобният момент за планиране на следващо очаквано пътешествие до красиви европейски градове. Националният авиопревозвач посреща пролетта със специална промоция на билети на атрактивни цени до …

Блиц Новини
Шефът на НАП: Сивите пари се вляха в банките и строителството

кадър bTV Сивият ресурс от средства се вля във финансовата система на България, макар и не целия, това каза по bTV шефът на НАП Христо Марков. В банките са внесени 107 млрд като депозити, а бюрата за обмяна отчитат оборот от 20 млрд. лева, с 5,4 милиарда повече спрямо предходната …