Премиерът: Знаете ли как се събират милиарди и какви врагове трупам?! Няма да пусна пари за саниране, докато… (снимки)

Снимки: Блиц

Ние трябва да чуем всеки човек и да му помогнем, защото имаме ресурс за това. Това заяви премиерът Бойко Борисов на Националната работна среща на ПП ГЕРБ, пише Блиц.

„Кмет по кмет като гледам, няма град, в който да има нещо ненаправено. Остана околовръстни някъде да направим. Съпротивителната сила е партията, която направи ромските гета и която остави неуки не само ромите, а държеше необразовани хората по време на своите десетилетни управления. При положение, че ние сме вкарали 30 000 деца, които не са били в класните стаи, да ги образоваме. Милиард се даде за училищна структура – нечувано в историята на България. Има огромно увеличение на учителските заплати. И дори тук се намери някой, който да коментира. Съпротивителната сила я няма“, заяви Борисов.

„Кметовете излязоха, направиха ви една активна компания за санирането, показаха 1-2 блока, че протекли. Хиляди блокове санирахме, не отидохте поне веднъж да съберете хората от санираните блокове, да ги питате дали са доволни или недоволни, че като се иде при правителството, да се знае дали да се искат още пари за саниране. В публичното пространство какво остана?! Че калпаво сте ги санирали. Ако е вярно, то е ужасно, ако не е вярно, защо си мълчите. Сега няма да пусна пари за саниране, докато това не го видя. Вие мислите, че всичко е лесно, а то не е. Знаете ли как се събират от Приходната агенция, МВР и прокуратурата пари?! Знаете ли какви врагове се трупат срещу мен, партията и тези, които го правят?! Защото това е съизмеримост милиарди…“, каза премиерът.

„Все още сме първа политическа сила. Защо обаче подкрепата ни намалява? Да, ще кажете износваме се – безспорно. От първото правителство освен мен, Томислав е само министър. Сигурно 40-50 министри се смениха, депутатите подменихме, кметовете също. Никога не сме имали по-ефективна борба с контрабандата от сега и всеки ден някой излиза и говори за корупция. Аз съм убеден, че на много места на разни нива това се случва. Вие, ако не си вземете мерки да си прочистите къщичките по места, рано или късно това ще избие, дали в суджук или в нещо друго и то ще падне върху партията и върху нас“, заяви той.

„Хората искат справедливост и не обичат елитарни партии и хора. Ние трябва да внимаваме много дали не сме се превърнали в нещо такова и, ако не сме, да не допуснем да се превърнем. Кметът е избран от хората и трябва да е там всеки ден. Към всеки един човек трябва да сме човеци. Всеки човек има свой негов си проблем. Моят проблем е един, на Нунев е втори, на Цецо е трети. И да му говориш на човека за Брезкит, той няма да те чуе. Ние трябва да чуем всеки човек и да му помогнем, защото имаме ресурс“, добави Борисов.

Няма коментари

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

Блиц Новини
„Дом върху дом“ в „Темата на NOVA“ на 20 юни,

Бетон, прах, дупки по улиците, липсващи тротоари, изчезнали зелени площи. Защо за десетки хиляди българи, които живеят в зони с интензивно строителство, подобен пейзаж се оказва всекидневие? Отговорите очаквайте в „Темата на NOVA” тази събота. Журналистът Деница Суруджийска и операторът Георги Георгиев се връщат чак към годините след Освобождението, за …

Блиц Новини
Smart Face превзема София и Пловдив с добро

Smart Face превзема София и Пловдив с добро настроение и колоритни образи Не пропускайте новите два епизода на забавната игра в четвъртък и петък от 20:00 ч. по NOVA 4 юни 2026 г., гр. София. Smart Face се впуска в ново търсене на ентусиасти, готови да изпитат интуицията си в …

Блиц Новини
Новият български сериал „Дъждът оставя следи“ спечели зрителите

Новият български сериал „Дъждът оставя следи“ спечели зрителите Премиерната поредица на NOVA е гледана от над една четвърт от зрителите 28 май 2026 г., гр. София. NOVA представи най-новия български сериал „Дъждът оставя следи“, който снощи отведе зрителите в мистични кътчета на Рилския манастир. Неразгадано убийство от близкото минало пресече …