Политолог скочи на президента Румен Радев след новогодишната му реч: Той беше неканен на трапезата ни

Практически в речта не беше споменато нищо от това, което беше постигнато през изминалата година. Обикновено този тип обръщения на президентите включват тези две части – онова, което е постигнато и онова, което предстои. В тази реч нямаше нито от едното, нито от другото. Имаше декларация за собствена позиция и нямаше дори и помен от някакъв опит за анализ на отминалата година. Така коментира пред агенция „Пик“ новогодишната реч на Румен Радев политологът доц. Антоний Гълъбов.

„Това е обезпокояващо, защото, както самият президент сам се изрази, той се нареди сред неканените гости на масата на българските граждани, тъй като той по този начин определи политиката. Разбира се, че политиката няма нищо общо с това, но той се нареди сред неканените гости на новогодишната вечер“, продължи с анализа си доц. Гълъбов.

Според него, президентът е бил не само неканен гост, а за пореден път е показал, че неговата администрация, която пише речите му, е извън отговорностите на самата институция.

„За съжаление това за пореден път показва, че президентската администрация седи извън правомомощията, но и извън отговорностите на институцията“, завърши коментара си той.

/ПИК

Абсолютно точно казано-неканен гост на трапезата. Без яснота по въпроса какво е постигнато през изминалата година и какво предстой през новата. Направи си политическата агитация на партията която го спусна и с това приключи речта му.

Като не си го искал на масата си-смени програмата бе бай ….й!Някой теб да те иска във фейса!Марш в кварталната кръчма и да си лопате с НидиалкУтУ на 2 ракии! Ей такива прости парчета като теб знаеш ли как ги понасям? НИКАК!! От ей такива като теб сме на това положение!М/ду другото:Винетка купили си от новите апарати? Цървулански истории с предрешен край! Не реви,ами работи нещо сериозно и произвеждай,а не лопай глупости! Търтеи и партийни хрантутници!

На моята маса този президент винаги е добре дошъл защото той е преди всичко Човек!

На коя трапеза не е поканен президентът г-н Гълъбов – на Вашата ли?

Ами, всеки политолог трябва, да си прави реклама..т.е . да се появява по някое време по телевизията….не видях нищо лошо в речта на президента.То просто е протоколна реч, докато отваряме шампанското! На някой, не му ли е ясно, кой управлява в тази държава – правителството! Президента в момента е само лице на властта, но не управлява! Тъй, че тоя политолог ли е, какъв е , да си гледа работата… да, бе Антоний Гълъбов. Доцент. Имам един колега , който се шегува със званието доцент – това е човек, който си е свършил парите до цент…

7 коментара

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

Блиц Новини
„Дом върху дом“ в „Темата на NOVA“ на 20 юни,

Бетон, прах, дупки по улиците, липсващи тротоари, изчезнали зелени площи. Защо за десетки хиляди българи, които живеят в зони с интензивно строителство, подобен пейзаж се оказва всекидневие? Отговорите очаквайте в „Темата на NOVA” тази събота. Журналистът Деница Суруджийска и операторът Георги Георгиев се връщат чак към годините след Освобождението, за …

Блиц Новини
Smart Face превзема София и Пловдив с добро

Smart Face превзема София и Пловдив с добро настроение и колоритни образи Не пропускайте новите два епизода на забавната игра в четвъртък и петък от 20:00 ч. по NOVA 4 юни 2026 г., гр. София. Smart Face се впуска в ново търсене на ентусиасти, готови да изпитат интуицията си в …

Блиц Новини
Новият български сериал „Дъждът оставя следи“ спечели зрителите

Новият български сериал „Дъждът оставя следи“ спечели зрителите Премиерната поредица на NOVA е гледана от над една четвърт от зрителите 28 май 2026 г., гр. София. NOVA представи най-новия български сериал „Дъждът оставя следи“, който снощи отведе зрителите в мистични кътчета на Рилския манастир. Неразгадано убийство от близкото минало пресече …