От Кремъл обявиха: Тръмп и Путин ще се срещнат на 16 юли в Хелизнки
- By : Eкип на Вихрогон.бг
- Категория: Блиц Новини
Президентите на Русия и САЩ, Владимир Путин и Доналд Тръмп, ще се срещнат в Хелзинки на 16 юли, съобщи пресслужбата на Кремъл, цитирана от РИА Новости. Това ще бъде първата пълноценна среща на лидерите на двете страни, която не е свързана с международните срещите на върха.
Преди една година, Путин и Тръмп срещат за първи път в Хамбург в рамките на Г-20, а след това за кратко разговаря във Виетнам през ноември 2017 г. на срещата на върха на АПЕК.
Според съветника по националната сигурност на президента на САЩ, Джон Болтън лидерите на Русия и САЩ могат да „намерят области за конструктивно сътрудничество“ и „самият факт на срещата им вече е много важен.“ Той обаче не очаква конкретни споразумения от срещата на високо равнище между Русия и САЩ. Самият Тръмп заяви, че планира да обсъди ситуацията в Сирия и Украйна.

„Лъвицата “ Пекин обвини Алекс за поредната загуба в “Игри на волята”
Политолог: Пеевски се държи като министър-председател и държавен глава – Кралят Слънце
Васил Велев: Секторите „Сигурност“, „Отбрана“ и „Съдебна система“ не внасят осигуровки
Климатологът Симеон Матев: Сиромашкото лято тепърва ще дойде
Обстановката над страната тепърва ще се усложнява
Двамата каръци от ДАИ, поискали подкуп от екипа на Роби Уилямс са уволнени

Няма коментари