Нов затворнически скандал в България: Надзиратели редовно пускали осъден крадец на коли да излиза
- By : Eкип на Вихрогон.бг
- Категория: Блиц Новини
Три длъжностни лица от надзирателския състав на варненския затвор са задържани за срок до 72 часа с постановление на Окръжната прокуратура във Варна, съобщи днес окръжният прокурор Владимир Чавдаров.
Обвиненията срещу тях са нарушаване на служебните задължения с цел да набавят за другиго облага, от което са могли да настъпят немаловажни вредни последици. Със започнатото досъдебно производство под ръководството на Окръжната прокуратура във Варна са предприети действия за установяване на факти и обстоятелства и за събиране на доказателства с оглед на извършено престъпление по служба.
Установени са 6 случая за времето от 31 май до 18 юли тази година, в които длъжностните лица от варненския затвор са освободили нерегламентирано лишен от свобода, като са му позволили да напусне територията на затворническото общежитие. Затворникът изтърпява наказание лишаване от свобода за срок 6 години и 8 месеца по присъда на Пловдивския военен съд за участие в организирана престъпна група, специализирана в кражби на автомобили. Към днешна дата му остават да изтърпи още 4 години и 4 месеца.
Действията по разследването по досъдебното производство се извършват в тясно сътрудничество и взаимодействие с ръководството на Главна дирекция „Изпълнение на наказанията“ при Министерството на правосъдието, директора на варненския затвор и ОД на МВР. Разследването е възложено на екип от двама следователи от Окръжния следствен отдел под ръководството на наблюдаващ прокурор от Окръжната прокуратура във Варна.
След изтичане на 72-часовото задържане на тримата служители прокуратурата ще прецени събраните доказателства с оглед искане за вземане на постоянна мярка за неотклонение „Задържане под стража“.

Ники Василев: България постави световен рекорд с еврото, а никой не говори за това
Какво правим, ако получим фалшиво евро?
Лични асистенти и хора с увреждания с повече пари от следващия месец
Георги Тошев се разграничи категорично от Венета Райкова
Калин или Ивайло ще си тръгне от “Игри на волята”
Цвети от „Хелс китчън“ обвини Патрицио в насилие

Няма коментари