Мика Зайкова: Нямаме кадри, за да започнем да произвеждаме електромобили веднага
- By : Eкип на Вихрогон.бг
- Категория: Блиц Новини
Ако „Хюндай“ реши да инвестира в България, това ще е дълъг процес, подчертава финансовият експерт
Финансовият експерт Мика Зайкова коментира в интервю за „Фокус“ икономическите възможности пред страната след визитата на премиера Бойко Борисов в Южна Корея.
Що се касае до „Хюндай“, вече специалистите имаме мнение, че това е един по-продължителен процес, защото самият „Хюндай“ се намира в една не много благоприятна в момента обстановка заради нещата, които стават в Китай, заради затварянето на Китай и заради намаляването на износа на автомобили от Южна Корея към Китай.
Това каза финансовият експерт Мика Зайкова в интервю за Агенция „Фокус“ във връзка с връзка с възможностите за реализация на южнокорейски инвестиции в България след официалната визита на премиера Бойко Борисов в Република Корея.
Зайкова добави, че друго тежко обстоятелство в случая е, че за да започнем да произвеждаме електромобили, ние нямаме готовност първо с кадрите и второ: от южнокорейска страна нямат такава готовност да започнат производство веднага. „Има обстоятелства, които затрудняват. И ако някой очаква тази година да сключим договор, това категорично не може да се случи. Аз много се надявам, че в следващите години все пак ще успеем да привлечем, тъй като „Фолксваген“ вече е загубен“, допълни тя.

Ники Василев: България постави световен рекорд с еврото, а никой не говори за това
Какво правим, ако получим фалшиво евро?
Георги Тошев се разграничи категорично от Венета Райкова
Калин или Ивайло ще си тръгне от “Игри на волята”
Цвети от „Хелс китчън“ обвини Патрицио в насилие
Борисов за бюджет 2026: За пенсионерите над милиард повече

Нямаме и още повече няма да имаме, не само за производство на електромобили??? Напусналите и броя на напускащите страната е такъв, че вече не можем да говорим за каквото и да е конкурентноспособно производство….За сега балансът се поддържа частично, защото имаме работещи пенсионери, възпитаници от „лошия“ социализъм, но броят им постоянно намалява и скоро ще се изчерпи !?!