Култовата дискотека „Планета“ в Бургас хлопва кепенци
- By : Eкип на Вихрогон.бг
- Категория: Блиц Новини
Култовата бургаска дискотека „Планета Пайнер“ хлопва кепенци, научи Флагман.бг. Причината е, че започва събарянето на сградата, в която се намира в момента меката на чалгата в Бургас. Вече се изнася и последната част от оборудването на чалготеката и всеки момент помещението ще е напълно освободено.
Все още не е ясно къде в града ще се премести „Планета“, но със сигурност за следващия сезон есен-зима нея ще я има, коментират запознати.
„Планета“ е най-оборотната дискотека в Бургас, която със сигурност би липсвала на тийнейджърите и любителите на попфолка.
Бургаският бизнесмен Радостин Дачев е пред финализиране на проекта си за строителство на сграда със смесено предназначение на мястото на бившето кино „Септември”, в което се намира и „Планета“. Очаква се там да се издигне многофункционално здание с търговски площи, офиси и 25 апартамента, а строителството най-вероятно ще започне през септември .
Радостин Дачев е знакова фигура в бургаските бизнес среди. Той успя да придобие срещу 300 000 долара цялата бивша „Кинефикация – Бургас“, чиито имоти днес струват десетки милиони. В активите му влизаха 15 кина в цялата Бургаска област. Приватизаторът имаше силни позиции в СДС по времето на Йордан Цонев, след това стана учредител на гражданското движение на ГЕРБ. Считан е за близък семеен приятел на неуспелия български еврокомисар Румяна Желева. Радостин Дачев се дистанцира от ГЕРБ след низвергването на Желева, явно в знак на солидарност. По-късно той застана зад политическия проект на Алексей Петров.

Ники Василев: България постави световен рекорд с еврото, а никой не говори за това
Какво правим, ако получим фалшиво евро?
Георги Тошев се разграничи категорично от Венета Райкова
Калин или Ивайло ще си тръгне от “Игри на волята”
Цвети от „Хелс китчън“ обвини Патрицио в насилие
Борисов за бюджет 2026: За пенсионерите над милиард повече

Няма коментари