Коментари на: Криза за шивачки в Русе https://vihrogon.bg/%d0%ba%d1%80%d0%b8%d0%b7%d0%b0-%d0%b7%d0%b0-%d1%88%d0%b8%d0%b2%d0%b0%d1%87%d0%ba%d0%b8-%d0%b2-%d1%80%d1%83%d1%81%d0%b5/ Сайтът на свободния дух Sun, 12 May 2019 20:28:02 +0000 hourly 1 https://wordpress.org/?v=6.9.4 От: Христина Янева https://vihrogon.bg/%d0%ba%d1%80%d0%b8%d0%b7%d0%b0-%d0%b7%d0%b0-%d1%88%d0%b8%d0%b2%d0%b0%d1%87%d0%ba%d0%b8-%d0%b2-%d1%80%d1%83%d1%81%d0%b5/#comment-10414 Sun, 12 May 2019 20:28:02 +0000 https://vihrogon.bg/?p=48736#comment-10414 В отговор на Анонимен.

Да се оправят заплатите на хората и тогава няма да има нужда да се внася работна ръка от чужбина защото никой няма да дойде да работи за 400 лева. Аз 22 г работих в шивашки цех и сега замина за чужбина

]]>
От: Анонимен https://vihrogon.bg/%d0%ba%d1%80%d0%b8%d0%b7%d0%b0-%d0%b7%d0%b0-%d1%88%d0%b8%d0%b2%d0%b0%d1%87%d0%ba%d0%b8-%d0%b2-%d1%80%d1%83%d1%81%d0%b5/#comment-10408 Sun, 12 May 2019 14:27:01 +0000 https://vihrogon.bg/?p=48736#comment-10408 В отговор на Анонимен.

Искат хора от Бангладеш,нищо чудно парламента да го одобри,както прие работодателите да дават 60процента от заплатата на работещия,а останалата част,когато могат И в Африка няма такова нещо.Българи мислете за кого гладувате

]]>
От: Анонимен https://vihrogon.bg/%d0%ba%d1%80%d0%b8%d0%b7%d0%b0-%d0%b7%d0%b0-%d1%88%d0%b8%d0%b2%d0%b0%d1%87%d0%ba%d0%b8-%d0%b2-%d1%80%d1%83%d1%81%d0%b5/#comment-10407 Sun, 12 May 2019 14:20:54 +0000 https://vihrogon.bg/?p=48736#comment-10407 В отговор на Станка Кандилова.

Не се тревожете за работодателите.Да внасят работници от чужбина или да си ги създават.При всички случаи да се научат да плащат.Хора не продавайте земите си, защото ще станете роби завинаги .

]]>
От: Анонимен https://vihrogon.bg/%d0%ba%d1%80%d0%b8%d0%b7%d0%b0-%d0%b7%d0%b0-%d1%88%d0%b8%d0%b2%d0%b0%d1%87%d0%ba%d0%b8-%d0%b2-%d1%80%d1%83%d1%81%d0%b5/#comment-10406 Sun, 12 May 2019 14:18:13 +0000 https://vihrogon.bg/?p=48736#comment-10406 В отговор на Анонимен.

Не се тревожете за работодателите.Да внасят работници от чужбина или да си ги създават.При всички случаи да се научат да плащат.Хора не продавайте земите си, защото ще станете роби завинаги

]]>
От: Стела Пенчева https://vihrogon.bg/%d0%ba%d1%80%d0%b8%d0%b7%d0%b0-%d0%b7%d0%b0-%d1%88%d0%b8%d0%b2%d0%b0%d1%87%d0%ba%d0%b8-%d0%b2-%d1%80%d1%83%d1%81%d0%b5/#comment-10403 Sun, 12 May 2019 13:36:25 +0000 https://vihrogon.bg/?p=48736#comment-10403 Работодатели , замислете се малко защо нямате работници? Защото карате хората да работят по 12-14 ч . за никакви пари , унижавате подчинените , гаврите се с тях и нямате човешко отношение. Когато промените себе си първо хората може и да Ви повярват и да дойдат да работят. То не може само да изисквате , трябва и да дадете и отношение и внимание и най-вече много прилични заплати на подчинените си.

]]>
От: В. Иванова https://vihrogon.bg/%d0%ba%d1%80%d0%b8%d0%b7%d0%b0-%d0%b7%d0%b0-%d1%88%d0%b8%d0%b2%d0%b0%d1%87%d0%ba%d0%b8-%d0%b2-%d1%80%d1%83%d1%81%d0%b5/#comment-10394 Sun, 12 May 2019 06:00:48 +0000 https://vihrogon.bg/?p=48736#comment-10394 Защо така , БЕ дами и господа?!!!! Не ви е виновна политиката на държавата , а вашата лакомия! Преди години викахте, ако искаш стой, за твоето място чакат 10. А сега сядайте сами на машините и шийте по 12 часа за 400 лева…и когато ви ги дадат… Изедници!

]]>
От: К.Кутулова https://vihrogon.bg/%d0%ba%d1%80%d0%b8%d0%b7%d0%b0-%d0%b7%d0%b0-%d1%88%d0%b8%d0%b2%d0%b0%d1%87%d0%ba%d0%b8-%d0%b2-%d1%80%d1%83%d1%81%d0%b5/#comment-10389 Sat, 11 May 2019 19:20:11 +0000 https://vihrogon.bg/?p=48736#comment-10389 Допуснахме ние да ни експлоатират !
Време е да се позамислят милите работодатели, че „гладна мечка хоро не играе „!
Каква ще е офертата за чуждите граждани : квартира, храна и заплата ! Колко ще дадете драги ?
Няма ли да ви излезе „крива“ сметката или се надявате да ви работят за жълти стотинки и при лоши условия на труд !
Помислете на кои хора да давате заплати !

]]>
От: Една https://vihrogon.bg/%d0%ba%d1%80%d0%b8%d0%b7%d0%b0-%d0%b7%d0%b0-%d1%88%d0%b8%d0%b2%d0%b0%d1%87%d0%ba%d0%b8-%d0%b2-%d1%80%d1%83%d1%81%d0%b5/#comment-10383 Sat, 11 May 2019 17:13:30 +0000 https://vihrogon.bg/?p=48736#comment-10383 Вместо да внасят от разни държави всякакви хора,просто е нужно само да увеличат заплатите и много бързо ще се намерят български работници,ама нали са алчни гледат за собствените си джобове……те сигурно пък молдовците и другите ще работят за 400 лв,смешни сте вече да казвате че има недостиг на работници!!!

]]>
От: Анонимен https://vihrogon.bg/%d0%ba%d1%80%d0%b8%d0%b7%d0%b0-%d0%b7%d0%b0-%d1%88%d0%b8%d0%b2%d0%b0%d1%87%d0%ba%d0%b8-%d0%b2-%d1%80%d1%83%d1%81%d0%b5/#comment-10382 Sat, 11 May 2019 17:03:59 +0000 https://vihrogon.bg/?p=48736#comment-10382 8мм7мд9ъ8дъ686ъ8дфд9ф

]]>
От: Анонимен https://vihrogon.bg/%d0%ba%d1%80%d0%b8%d0%b7%d0%b0-%d0%b7%d0%b0-%d1%88%d0%b8%d0%b2%d0%b0%d1%87%d0%ba%d0%b8-%d0%b2-%d1%80%d1%83%d1%81%d0%b5/#comment-10379 Sat, 11 May 2019 15:10:42 +0000 https://vihrogon.bg/?p=48736#comment-10379 оооххоо нема вече кои даим работи за мизерните 400 л дето и них нети ги деват на време зетова всички млади към англия там поне знаят че труда се заплашта достоино а не се подиграват с труда ти

]]>
От: Анонимен https://vihrogon.bg/%d0%ba%d1%80%d0%b8%d0%b7%d0%b0-%d0%b7%d0%b0-%d1%88%d0%b8%d0%b2%d0%b0%d1%87%d0%ba%d0%b8-%d0%b2-%d1%80%d1%83%d1%81%d0%b5/#comment-10378 Sat, 11 May 2019 13:17:36 +0000 https://vihrogon.bg/?p=48736#comment-10378 Хората от другите държави няма да работят за жълти стотинки като българите! Научете се да не си пълните само вашите джобове, ами да давате хубави заплати на работниците! Тогава ще ви се напълнят цеховете!

]]>
От: Станка Кандилова https://vihrogon.bg/%d0%ba%d1%80%d0%b8%d0%b7%d0%b0-%d0%b7%d0%b0-%d1%88%d0%b8%d0%b2%d0%b0%d1%87%d0%ba%d0%b8-%d0%b2-%d1%80%d1%83%d1%81%d0%b5/#comment-10369 Sat, 11 May 2019 09:52:57 +0000 https://vihrogon.bg/?p=48736#comment-10369 Не внасяйте работна ръка отвън! Увеличете заплатите, придобивките, бонусите и ще се появят български кандидати. Подобрете отношението си към тях, така че те да усетят вниманието и уважението ви, на вас , работодателите! Хората искат човешко отношение, а не да се чувстват като роби в собствената си страна. Не държавата ви е виновна, а вашата алчност. Никой не желае да работи къртовски, а да живее скотски. Време е вече за европейски заплати, макар и по-ниски, но сносни за нашия стандарт. Инфлацията е висока. Заплата от 600-800лв не удовлетворява вече никого. С парите след плащане на данъците работещите не могат да издържат семействата си и стават автоматично работещи бедни. Е, господа работодатели, време е да помислите и за тях, освен за себе си.

]]>